Smartfón, ktorý udrží vaše investície v bezpečí

   Napriek nie príliš priaznivému začiatku roka sa kryptomeny stali čoraz väčšmi akceptovanými. Zvýšený dopyt po kryptomenách utvrdzuje aj fakt, že na trh prichádza nová generácia smartfónu, ktorá je navrhnutá tak, aby zabezpečila vaše investície aj od tých najnáročnejších hackerov.

   Za týmto projektom stojí nemecká spoločnosť Sikur zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou. Smartfón bol prvýkrát predstavený v utorok 27.2. na  Mobile World Congress v Barcelone. Telefón má funkcie bežného smartfónu s jedným doplnkovým bonusom – vstavanou softvérovou krypto peňaženkou.

   Na otestovanie skutočnej bezpečnosti telefónu si spoločnosť najala profesionálnych hackerov, aby sa pokúsili preniknúť do telefónu. Napriek dvojmesačnej snahe hackerov nebol ani jeden z pokusov úspešný.

   Spoločnosť taktiež plánuje vydať vlastnú bezpečnostnú platformu pre kryptomeny aj mimo mobilných telefónov. Generálny riaditeľ spoločnosti Cristiano Lop uviedol:

„Na konci druhého štvrťroku 2018 spustíme v rámci našej platformy aj krypto peňaženku a rozšírime používanie peňaženky mimo SIKURPhone, čo znamená, že naši zákazníci by mali byť schopní pomocou fyzického zariadenia bezpečne ukladať svoje kryptomince.“

   Telefón nie je však lacný. Jeho cena sa pohybuje okolo 800 dolárov. Ak však patríte ku krypto nadšencom, môže to byť pre Vás dokonalý telefón. Predpredaj sa začína dnes, s prvými plánovanými dodávkami v auguste 2018. Musíte však byť rýchly, keďže spoločnosť uviedla, že za vyššie uvedenú cenu je k dispozícii len 20 000 kusov.

   Jednou z hlavných nevýhod pri investovaní do kryptomien je nedostatok bezpečnosti, ktorý ich obklopuje. Sú neuveriteľne zraniteľné voči hackingu a za posledné roky sa vyskytlo množstvo útokov. Najpozoruhodnejším je snáď Coincheck hack, kedy boli z japonskej burzy ukradnuté kryptomeny v celkovej hodnote 530 miliónov dolárov. Odborníci sa domnievajú, že sa dajú očakávať ďalšie útoky.  Nicholas Colas, spoluzakladateľ spoločnosti DataTrek Research, hovorí:

„Myslím si, že útok zdôrazňuje skutočnosť, že krypto priemysel má pred sebou ešte dlhú cestu, pokiaľ ide o základné otázky bezpečnosti. Nebol to prvý ani posledný takýto útok na kryptomeny.“

Zdroj: link