Sledovanie investícií bude s touto aplikáciou hračka

Spoločnosť Cheetah Mobile so sídlom v Pekingu vo štvrtok oznámila, že uvoľňuje aplikáciu, ktorej cieľom je zjednodušiť investíciu, aby sledovala kryptomenové portfóliá.

Dubbed Coin Master, mobilná aplikácia – dostupná pre systém iOS i Android – bude sledovať ceny kryptomien v reálnom čase na viac ako 100 burzách a po každej aktualizácii obchodnej histórie automaticky vypočíta celkové straty alebo zisky.

Spoločnosť uviedla, že investori môžu aktualizovať svoje portfóliá buď ručným zadaním informácií o transakciách vrátane transakcií typu fiat-to-crypto a crypto-to-crypto alebo prepojením aplikácie s peňaženkami alebo burzami, na ktorých ukladajú aktíva.

Vedúci viceprezident spoločnosti Cheetah Mobile, Edward Sun, povedal, že nový produkt umožňuje kryptoinvestorom „skontrolovať stav svojho majetku kedykoľvek a kdekoľvek“.

Cheetah Mobile bol v roku 2010 rebrandovaný od spoločnosti Kingsoft Security a je dcérskou spoločnosťou spoločnosti Kingsoft, jednej z najstarších a najväčších softvérových spoločností v Číne. Hlavným podpredsedom firmy je Lei Jun, známy čínsky podnikateľ, ktorý založil populárnu značku elektroniky Xiaomi.

Uvedenie aplikácie na trh nadväzuje na vstup Cheetah Mobile do krypto priestoru v januári, keď spustil aplikáciu peňaženky pre zariadenia Android a iOS.

Navyše Tong Huashun, široko používaná aplikácia na sledovanie a obchodovanie s cennými papiermi v Číne, minulý mesiac najskôr spustila službu sledovania cien šifrovacích kurzov, ale neskôr sa ukázalo, že túto funkciu odstránila – pravdepodobne kvôli regulačnej neistote v Číne.

Zdroj: link