Samsung vyrába špeciálny čip na ťaženie kryptomien

   Možno sa tak vyrieši nedostatok grafických kariet.

   Je neuveriteľne ťažké nájsť grafickú kartu strednej alebo vyššej kategórie, ktorá sa teraz nepredáva nad odporúčanú maloobchodnú cenu a to je priamy dôsledok ťažby kryptomien. Možno sa to v budúcnosti zmení, keď spoločnosť Samsung začne dodávať špeciálny hardvér navrhnutý pre ťažbu kryptomien.

  Nedávame hráčom počítačových hier falošnú nádej tým, že by ich spoločnosť Samsung mohla nejako významne zachrániť, ale pravdou je, že Samsung začal hromadne vyrábať hardvér určený špeciálne na ťažbu bitcoinu a ostatných kryptomien.

   „Spoločnosť Samsung sa v súčasnosti zaoberá výrobou grafických čipov na ťažbu, ale v tejto súvislosti však nateraz nebudeme uvádzať podrobnejšie informácie,“ hovorí hovorca spoločnosti TechCrunch.

   Kórejské média tvrdia, že Samsung v minulom roku vyvinul špeciálny čip ASIC a tento mesiac začal s jej hromadnou výrobou. ASIC nahradí klasickú grafickú kartu v ťažbe väčšiny kryptomien, hlavne bitcoinu, aj keď niektoré kryptomeny ako Ethereum sú lepšie ťažené pomocou grafickej karty. Z tohto dôvodu neočakávame vstup spoločnosti Samsung na trh s kryptomenami, ktorý by mal veľký vplyv na cenu grafických kariet, ale kto vie.

   Spoločnosť Samsung nedávno vyhlásila, že začala hromadne vyrábať prvú 16-gigabitovú GDDR6 pamäť, ktorá sa bude používať na grafických kartách ďalšej generácie.

   „Bezprostredná produkcia GDDR6 od spoločnosti Samsung bude hrať dôležitú úlohu pri skorých štartoch grafických kariet a systémov novej generácie. Vďaka všetkým zlepšeniam denzity, výkonu a energetickej účinnosti bude 16Gb GDDR6 široko používaná v rýchlo sa rozvíjajúcich oblastiach, ako napríklad 8K Ultra HD spracovanie videa, virtuálna realita (VR), rozšírená realita (AR) a umelá inteligencia,“ tvrdí Samsung.

   Dúfajme, že AMD a Nvidia roztriedia veci dovtedy, kým sa začnú predávať grafické karty ďalšej generácie.

Zdroj: link