Salvádor prijal Bitcoin ako oficiálne platidlo!

Prvou krajinou na svete, ktorá prijala Bitcoin ako oficiálne platidlo sa stáva Salvádor. Je to len pár dní odkedy sme Vás informovali, že Salvádor chce prijať Bitcoin ako oficiálne platidlo tejto krajiny. Odvtedy ubehlo len pár dní a už to máme aj oficiálne potvrdené, nakoľko tento zákon bol schválený poslancami po tom, čo ho do kongresu poslal prezident Nayib Bukele. Môžeme teda usúdiť, že sa cena Bitcoinu odrazila od 31 000 USD na aktuálnych 38 000 USD práve vďaka tejto novinke.

Je to skvelá správa pre krypto-priemysel ako taký, avšak iba čas ukáže, či bolo toto rozhodnutie pre túto krajinu správne. Bitcoin ako aj všetky ostatné altcoiny sú známe tým, že majú obrovskú volatilitu, respektíve že ich cena výrazne kolíše a nie je nič nezvyčajné, keď hodnota danej kryptomeny spadne o niekoľko desiatok percent behom pár hodín.

Samozrejme pre túto krajinu ostáva aj naďalej oficiálnou menou americký dolár a Bitcoin je považovaný za tzv. nástroj zvýšenia finančnej inklúzie. Štát sa však zaviazal, že budem pomáhať s potrebnými školeniami a mechanizmami, nakoľko je potrebné, aby k BTC transakciám mali prístup všetci obyvatelia. Je tiež zaujímavé sledovať, ako v jednej krajine Bitcoin uznajú ako oficiálne platidlo a v ďalších zase zakazujú obchodovanie s kryptomenami.

Zdroj