Rusko vybralo mesto, ktoré spustí dve agentúry zaoberajúce sa kryptomenami

   Každým dňom tu máme viac a viac noviniek zo sveta kryptomien, ktoré iba potvrdzujú to, že kryptomeny značne naberajú na popularite a vážnosti. Aj to je dôvod, prečo sa Rusko rozhodlo vytvoriť dve agentúry zaoberajúce sa kryptomenami v meste Vladivostok. Budú tu ponúkané semináre, kde môžu účastníci získať certifikáty, ktoré im umožnia zapojiť sa do šikovných profesií, ako aj naučiť sa chrániť pred kybernetickými útokmi a ak všetko pôjde ako má, v blízkej budúcnosti môžeme očakávať značný nárast agentúr tohto typu.

Vladivostok

Podľa miestnych publikácií, na základe mandátu ruského prezidenta Vladimíra Putina o nariadení o šifrovacích pravidlách, ktoré majú byť dokončené do júla budúceho roka, Vladivostok bol vybraný ako ,,hlavné“ mesto, ktoré spustí dve agentúry zaoberajúce sa kryptomenami.

Jedna z nich je ,,krypto poradňa“ respektíve poradenské centrum ktoré bude učiť ľudí pracovať s kryptomenami ako profesionál. Druhá je ,,krypto-detektívna agentúra“ ktorá bude ľudí učiť ako sa chrániť pred internetovými útokmi. Ako uviedla spoločnosť Prima Media, Victor Fersht, riaditeľ medzikultúrneho centra svetovej obchodnej organizácie (WTO) v Rusku vysvetlil:

Na našom poslednom stretnutí bolo prijaté rozhodnutie o zriadení štátnej štruktúry – krypto-detektívnej agentúry, ktorej prvá pilotná pobočka bude otvorená vo Vladivostoku a poradenského centra pre všetkých, ktorí chcú začať pracovať s kryptomenami.

Vladivostok je hlavné a taktiež najväčšie mesto Primorského Kraja, najväčšieho federálneho subjektu na ďalekom východe z hľadiska ekonomickej veľkosti a počtu obyvateľov.

„Pred niekoľkými mesiacmi som nepočul nič o kryptomenách a nepoznal som slová – blockchain, ťažba, Bitcoin,“ uviedla riaditeľka VSUES Tatiana Terentjeva. „Ale teraz dokonca aj sám prezident Vladimir Putin stanovil úlohu vytvoriť legislatívny základ pre reguláciu v tejto oblasti.“ Poznamenala, že to predstavuje nové smerovanie vo vzdelávacích programoch univerzity, zdôraznila, „je to aktuálne, dôležité a včasné.“

Dve krypto agentúry

Poradenská agentúra, respektéve centrum v meste Vladivostok, bude prvá v Rusku ktorá bude zameraná na poskytovanie poradenstva občanom, ktorí chcú pracovať s kryptomenami, informoval Tass. Fersht uviedol, že ho zriadia VSUES (Vladivostok State University of Economics and Service) v spolupráci s FEFU (Far Eastern Federal Federal University), ministerstvom vnútra pre Prímorský Kraj a federálnou daňovou službou.

Agentúra bude plne funkčná15. novembra a bude otvorená pre všetkých. Ktokoľvek bude môcť prísť, bude vítaný a my mu radiporadíme,“ poznamenal. Navyše od tohto dňa sa budú konať pravidelné semináre pre ľudí, ktorí chcú pracovať s kryptomenami, ako sú poradcovia a mentori, prezradil Fersht a dodal:

Ak chcete dostať hlbšie informácie neváhajte, a zaregistrujte si miesto na seminári, ktorý bude trvať 36 hodín. Dostanete certifikát a následne budete môcť pracovať s kryptomenami či klientmi, ako pravý profesionál.

Aké sú Vaše pocity z tohto nápadu? Myslíte že to bude mať úspech? Dajte nám vedieť dole v komentároch!

 

Zdroj: https://news.bitcoin.com