Rusko neplánuje nasledovať kroky Číny v súvislosti s kryptomenami

Všetci vieme, že politika v rámci kryptomien nie je v Číne zrovna priateľská. Dalo by sa skôr povedať, že Čína je jednou z krajín, ktorá zaujala najviac nepriateľský postoj voči kryptomenám, ak nie vôbec najviac nepriateľský zo všetkých, pričom sa momentálne sústreďuje na oficiálne spustenie svojej digitálnej národnej meny. Aký postoj však v rovnakom prípade zaujme Rusko? Práve táto krajina bola dlho považovaná za ďalšiu krajinu, ktorá bude nasledovať podobný postoj, ako práve zmienená Čína. Najnovšie sa však dozvedáme priamo od námestníka ministra financií, že krajina neplánuje nasledovať kroky Číny v súvislosti s kryptomenami, čím do tejto otázky prináša viac svetla.

Podľa najnovšej správy, ktorú zverejnil ruský denník Interfax, námestník Alexej V. Moiseev, ktorý je námestníkom ministra financií Ruskej federácie médiám povedal, že občania môžu používať krypto peňaženky, ktoré patria zahraničným sprostredkovateľom, čo mnohých prekvapilo a mnohých zase ukľudnilo. Týmto krokom totiž dalo Rusko najavo, že neplánuje ísť podobnou cestou ako Čína, ktorá chce svojim občanom úplne odmietnuť prístup k akýmkoľvek službám poskytujúcim nákup alebo predaj kryptomien.

Jednoznačne však treba spomenúť, že Ruská federácia nezruší zákaz používania kryptomien na svojom území, ako potvrdil A. Moiseev v nedávnej prednáške o digitalizácii finančných trhov. Tento zákaz stále platí a krajina ho neplánuje meniť. Poslanec sa počas diskusie vyjadril aj k potrebe definovať v občianskom zákonníku mnoho nových finančných pojmov, akými sú napríklad digitálna mena alebo blockchain.

Zdroj