Ruská blockchain legislatíva bude pripravená o niekoľko mesiacov

Kryptomeny nie sú jedinou technológiou, ktorej sa v Rusku dostane regulačnej liečby. Táto krajina uviedla, že v nasledujúcich mesiacoch by sa mohol zaviesť legislatívny rámec pre blockchain technológiu.

   Rusko sa netají tým, že nechce podporovať revolúciu decentralizovaných digitálnych mien. Avšak, rovnako ako u väčšiny priemyselných odvetví, aj oni nastúpili na vlnu blockchainu.

   Ruský prezident Vladimir Putin predtým schválil technológiu ako spôsob, ako môže krajina sama napredovať.  Z tohto dôvodu sa Rusko rozhodlo pracovať na určení regulačného rámca pre začlenenie blockchainu do systému riadenia krajiny.

BLOCKCHAIN LEGISLATÍVA JE ZA ROHOM

   Podľa TASS by tento náčrt mohol byť dokončený v najbližších mesiacoch. Toto vyhlásenie podpísal podpredseda vlády Arkady Dvorkovič. Povedal to počas stretnutia so študentmi Ruskej ekonomickej univerzity Plekhanov.

   V zhruba preloženej citácii uviedol Dvorkovich:

   „Je potrebné vytvoriť regulačný rámec, ktorý nie je nevyhnutne príliš podrobný, aby sa neobmedzovalo vykonávanie projektov. Robíme to čo najrýchlejšie, robíme to teraz. Dúfam, že v nasledujúcich mesiacoch sa vyriešia legislatívne otázky blockchainu.“

ŠIROKÉ ZÁUJMY

   Napriek tomu, že bol blockchain pôvodne známy ako podporná technológia pre kryptomeny, jeho výhody sa uznávajú a implementujú v rôznych odvetviach. Medzi tieto výhody patrí vysoká úroveň bezpečnosti a nemenné možnosti uchovávania záznamov.

   Navyše, pretože je základnou podporou pre virtuálne meny, blockchain sa používa ako pomoc centrálnym bankám a vládam, ktoré vytvárajú vlastné štátom kontrolované digitálne meny. Rusko je jednou z krajín, ktoré o to prejavili veľký záujem a chcú rozvíjať vlastný CryptoRuble. Prvý podpredseda vlády Igor Šuvalov tiež uviedol, že bloková technológia by mohla pomôcť Rusku dosiahnuť vyšší stupeň pokroku vo svojom hospodárskom sektore.

NIELEN PRE KRYPTOMENY

   Tento typ technológie je už  nejaký čas v ruskom hľadáčiku. V uplynulom roku sa spustil program Masterchain, softvér postavený pomocou vetvy z bloku Ethereum. Vytvorilo ho ruské združenie FinTech, ktoré je skupinou zloženou z platobných inštitúcií a finančných začínajúcich podnikateľov v čele s centrálnou bankou Ruska.

   Technológia Blockchain môže byť tiež použitá na ochranu duševného vlastníctva (IP), pretože ponúka nielen bezpečné ukladanie, ale tiež zabezpečuje, aby všetky údaje, ktoré je potrebné pridať k vytvoreniu alebo článku, mohli byť vykonané efektívne.

   Vo februári tohto roka spolupracovala aj ruská agentúra pre hypotekárne úvery na bývanie (AHML) s Rosreestrom, ( Federálna služba pre štátnu registráciu, kataster a kartografiu) a s Vnesheconombank, (štátna ruská rozvojová banka). Spoločná iniciatíva využívala blockchain technológiu na vypracovanie zmluvy o spoločnom vlastníctve pre budúce projekty výstavby.

RUSKO POTVRDUJE VÝZNAM TECHNOLÓGIE

   Herman Gref, ktorý je prezidentom najväčšej banky v krajine Sberbank, predtým uviedol, že Rusko má na svete najaktívnejšie blockchain projekty.

   Zdá sa, že krajina sa blockchain technológie pevne chytila, čo potvrdzujú aj slová prezidenta Putina, ktorý povedal, že každý, kto je „neskoro v hre“, pokiaľ ide o vývoj a implementáciu blokády, bude závislý od ostatných svetových lídrov. Uviedol, že Rusko to nemôže dovoliť.

Zdroj: link