Rok 2021 bol pre krypto odvetvie jednoducho úžasný

Popularita kryptomien rastie každým rokom, avšak tento rok bol pre krypto odvetvie jednoducho úžasný. Tento rok totiž zaznamenal rekordný záujem o krypto a obrovský nárast je jasne viditeľný, keď sa pozrieme na všetky spoločnosti, ktoré za posledný rok naliali svoje prostriedky do tohto odvetvia. Podľa agentúry Bloomberg sa prílev hotovosti do kryptomien blíži k 30 miliardám dolárov.

„Posunuli sme sa za hranice digitálneho zlata. Máme finančné služby, umenie, hry ako podkategóriu NFT, Web 3.0, decentralizované sociálne médiá, play-to-earn.“

30 miliárd je naozaj obrovské číslo, avšak je potrebné spomenúť, že toto číslo nielenže prekonalo doterajší rekord z roku 2018 (8 miliárd dolárov) ale štvornásobne ho prevýšilo. Okrem nárastu 1300% na kryptomene Bitcoin jednoznačne dopomohlo aj raketovo stúpajúce NFT, vďaka ktorému krypto odvetvie v roku 2021 prekonalo všetky prechádzajúce roky dohromady. Titul najlepšie zarábajúceho NFT roka získava Michael Jordan, ktorý prostredníctvom svojich NFT priniesol do odvetvia zhruba 2,5 miliardy dolárov. Ako môžete vidieť, popularita NFT je naozaj gigantická.

Zdroj