Robert Kiyosaki kritizuje vládny ekonomický stimulus a odporúča nakupovať BTC

Jeden z najznámejších motivátorov a úspešných podnikateľov je znepokojený vládou USA a odporúča nákup BTC. Ako možno viete, Robert Toru Kiyosaki, autor bestselleru „Bohatý otec, Chudobný otec“, od minulého roku kritizuje správanie vlády a tvrdí, že takto zabíjajú dolár ako aj ekonomiku.

Táto obava bola spôsobená hlavne umelým tlačením takzvaných falošných dolárov na záchranu americkej ekonomiky, čo môže týmto spôsobom postupne znížiť dôveru a skutočnú hodnotu meny. R. Kiyosaki je v dnešnej dobe opäť znepokojený skutočnosťou, že vláda schváli ďalší, v poradí už tretí stimulačný návrh zákona vo výške 1,9 bilióna dolárov a dodal:

,,Veľmi šťastná vláda veselo odovzdáva šeky v hodnote 1.9 bilióna dolárov. Kto by nebol spokojný s peniazmi zadarmo? Problém však je, že tieto peniaze zadarmo spôsobujú ešte väčšie prehĺbenie chudoby v nižšej a strednej triede. Nakúpte preto viac zlata, striebra a BTC.“


Nie je to prvýkrát, čo R. Kiyosaki odporučil nákup BTC. Minulý rok v máji dokonca zverejnil svoju prognózu, že BTC bude podľa neho do 3 rokov na úrovni 75 000 dolárov.
Známemu motivačnému rečníkovi táto predikcia takmer vyšla už po necelom roku, keď BTC dosiahol nové ATH v hodnote 61 683,86 dolárov. V čase zverejnenia jeho cenovej predikcie sa BTC obchodoval za 9 800 dolárov.

Zdroj