Regulácie pokračujú! Vláda v Thajsku sprísni spôsob overenia totožnosti

Regulácie pokračujú! Vláda v Thajsku sprísni spôsob overenia totožnosti, čím sa situácia značne skomplikuje najmä pre kryptoburzy v tomto štáte, v ktorom sme posledné mesiace mohli vidieť veľký nárast objemov v rámci kryptomien, ako sme Vás informovali v niekoľkých článkoch. S touto nečakanou zmenou prišiel úrad pre pranie špinavých peňazí v Thajsku, ktorý oznámil, že všetky kryptoburzy v krajine musia prejsť na tento nový systém overenia totožnosti pomocou zariadenia ,,dip-chip“.

Práve toto zariadenia môže pomerne významne ovplyvniť celkový záujem ľudí sa vôbec o kryptomeny v tomto štáte zaujímať. Pýtate sa prečo? Toto zariadenia totiž vyžaduje fyzickú prítomnosť pri registrácii a aj po tomto oznámení, sa krypto svet stáva opäť raz menej decentralizovaným. K situácii sa rozhodol vyjadriť aj spoluzakladateľ a riaditeľ krypto platformy Satang, Poramin Inson. Ten je v Thajsku veľmi obľúbený a označovaný dokonca za priekopníka v oblasti kryptomien v tomto štáte, o čom svedčí aj fakt, že Satang sa tu označuje ako najdôveryhodnejšia krypto platforma. Aj on však potvrdil, že ,,dip-chip“ sa začne používať v krajine od septembra tohto roku.

,,Väčšina búrz digitálnych aktív je stále zaneprázdnená prípravou svojich systémov, aby uspokojili rastúci počet klientov v tomto odvetví, nakoľko stále prichádzajú nové žiadosti o registrácie. Tento rast však možno obmedziť, ak sa proces žiadosti stane komplikovanejším.“

– Poramin Inson

Samozrejme sa toto rozhodnutie stretlo aj s odporom a vplyvní ľudia v štáte v oblasti kryptomien plánujú túto záležitosť prediskutovať na fóre organizovanom Thajským obchodným združením digitálnych aktív. Týmto spôsobom sa chcú dopracovať k ďalšej diskusii s vládnymi subjektami ako SEC a Amlo.

Zdroj