Rakúsky finančný úrad zastaví aktívne riadenie miningu

Mining môže byť za tých správnych okolností veľmi lukratívnou činnosťou. Existuje však aj veľa obáv týkajúcich sa tohto konkrétneho obchodného modelu, keďže niektoré vlády nevenujú pozornosť myšlienke ťažby Bitcoinu alebo altcoinov. V Rakúsku bola na začiatku tohto týždňa zastavená jedna veľká miningová prevádzka.

   Za uplynulý rok a pol došlo k prudkému nárastu počtu spoločností, ktoré experimentujú s krypto miningom. Vzhľadom na nárast cien Bitcoinu a väčšiny altcoinov počas druhej polovice roka 2017 to nie je žiadne prekvapenie. Mnoho ľudí chce byť súčasťou tohto ekosystému a mining kryptomien znie dosť vzrušujúce.

   Napriek tomu existujú určité podmienky, ktoré musia byť splnené predtým, než sa začne s ťažbou kryptomeny. Jednotlivci alebo spoločnosti na to potrebujú správny hardvér, ako aj prístup k lacnej elektrine. Vzhľadom na negatívne ohlasy týkajúce sa využívania elektriny spojenej s ťažbou Bitcoinu je len normálne, že vlády sa bližšie pozerajú na všetky ťažobné operácie vo svojich krajinách.

   V Rakúsku je v súčasnosti niekoľko miningových prevádzok. Hoci krajina v poslednej dobe neuverejnila žiadnu novinku o kryptomenách, je zrejmé, že spoločnosti venujú tomuto konkrétnemu ekosystému veľkú pozornosť. Nie všetky spoločnosti sú však v tomto ohľade rovnaké. INVIA GmbH napríklad založili veľkú ťažobnú prevádzku, ale ich podnikanie sa čoskoro skončí.

   Firma ponúka miningové služby, ako aj „iné finančné služby“. Na prvý pohľad na tom nie je nič zlé. Finančný úrad Rakúska (FMA) však rozhodol, že spoločnosť spravuje alternatívny investičný fond bez riadneho povolenia.

   Z tohto dôvodu sa od spoločnosti vyžaduje, aby úplne zastavila tento aspekt svojho podnikania. Všetky jeho ostatné činnosti sú tiež predmetom vyšetrovania a je potrebné zistiť, ako sa mining týka neoprávneného investičného fondu. Zdá sa, že všetky podnikateľské zámery sú úzko spojené, aj keď v tejto chvíli to zostáva tajomstvom.

   Vo väčšine krajín musia krypto spoločnosti získať regulačný súhlas pred ponukou investičných produktov. Podobne je tomu tak aj v Rakúsku a preto FMA kontroluje spoločnosti, ktoré toto základné pravidlo nedodržiavajú. Bude zaujímavé sledovať, ako sa v tomto ohľade vyvinú veci pre spoločnosť INVIA GmbH.

Zdroj: link