Prípad bankrotu Genesis čaká prvé pojednávanie

Prvé pojednávanie v prípade bankrotu Genesis Capital sa podľa súdnych podaní bude konať 23. januára o 14:00. Prípadom sa bude zaoberať sudca Sean H. Lane z konkurzného súdu Spojených štátov pre južný okres New Yorku.

Ochrana pred bankrotom podľa kapitoly 11

V rámci bankrotu podľa kapitoly 11 môžu spoločnosti navrhnúť veriteľom plán reorganizácie a zároveň pokračovať v obchodnej činnosti. Ako prvý krok v konkurznom konaní súd rozhodne, či prijme úľavu, ktorú podľa kapitoly 11 požaduje spoločnosť Genesis Global Holdco a dve z jej dcérskych spoločností poskytujúcich pôžičky, Genesis Global Capital a Genesis Asia Pacific – súhrnne známe ako Genesis Capital.

V tlačovej správe sa uvádza, že plán Genesis podľa kapitoly 11 požaduje globálne riešenie všetkých nárokov a vytvorenie zvereneckého fondu, ktorý bude distribuovať aktíva veriteľom. V rámci „dvojkoľajového procesu“ budú spoločnosti uskutočňovať „predaj, navýšenie kapitálu a/alebo akvizičnú transakciu“, ktorá by zjavne umožnila ich podnikaniu „vzniknúť pod novým vlastníctvom“.

S odvolaním sa na záväzky až do výšky 10 miliárd USD spoločnosti podali žiadosť o ochranu pred bankrotom 19. januára, čo bolo viac ako dva mesiace po zverejnení expozície voči spoločnosti FTX vo výške 175 miliónov dolárov a problémom s likviditou spôsobenou kolapsom kryptoburzy. Výbery boli pozastavené z platformy Genesis Global Capital od 16. novembra.