Prieskum giganta Mastercard ukázal, že až 93% spotrebiteľov uvažuje o nových spôsoboch platieb, ako digitálne meny

Svetový gigant Mastercard nedávno vykonal prieskum, ktorého výsledky oznámil včerajším dňom. Tie hovoria, že až 93% spotrebiteľov uvažuje o nových spôsoboch platieb, ako sú biometriky, QR kód či digitálne meny. Keď sa svet v roku 2020 uzavrel, spotrebitelia po celom svete boli nútení zmeniť svoje návyky. Začali tak značne viac využívať možnosť online nakupovania a omnoho menej využívať hotovosť. To isté však platí aj pre maloobchodníkov po celom svete, ktoré svoje podnikanie preniesli do online priestorov a začali skúmať potenciál nových spôsobov online platieb. Celý tento proces skúmala spoločnosť Mastercard a o viac ako rok tu máme výsledky. Tie nám už z názvu hovoria, že využívanie nových platobných technológií neustále stúpa, nakoľko toto oznámenie nesie názov ,,Chuť spotrebiteľov k digitálnym platbám rastie.“

Tento prieskum však nebol spravený lokálne ale až na 18 trhoch po celom svete a prebiehal formou online rozhovorov s 15 569 respondentmi, čím sa môžeme spoliehať na jeho relevantnosť. Poďme však k výsledkom. Až 63% z respondentov uviedlo, že ich pandémia prinútila vyskúšať nové a flexibilnejšie možnosti platby a až 93% ľudí najbližší rok plánuje zvážiť, či začnú využívať moderné platobné metódy akými sú bezkontaktné platby, biometria, QR kód či kryptomeny. Je nám všetkým jasné, že práve v tomto ohľade najviac vyniká práve technológia blockchain a teda kryptomien, vďaka čomu sa ďalšia časť zamerala najmä na otázky, ktoré sa ich týkajú. Tu môžeme vidieť zaujímavé informácie ktoré hovoria, že až 40% respondentov zo Severnej Ameriky, Latinskej Ameriky a Karibiku, Stredného východu, v ázijsko-tichomorskej oblasti a v Afrike prejavilo záujem o využívanie kryptomien.

V rámci demografických údajov sa prieskum sústreďoval najmä na mileniálov, respektíve ľudí narodených v rokoch 1981 až 1996. Tí majú o kryptomenách pomerne jasno, keďže až 67% z nich tvrdí, že sú dnes pomerne viac otvorení využívaniu tejto technológii, než pred rokom a až 77% prejavilo záujem o vzdelávanie sa v tejto oblasti, nakoľko až 75% respondentov tvrdí, že keď tejto technológii pochopia, je pravdepodobnejšie, že ju začnú využívať.

Zdroj