Pri akej hodnote Bitcoinu sa Satoshi Nakamoto stane najbohatším človekom na svete?

Odhaduje sa, že tvorca kryptomeny Bitcoin, Satoshi Nakamoto, sa stane najbohatšou osobou na svete, ak hodnota Bitcoinu dosiahne približne 182 000 dolárov. Od marca 2021 je najbohatšou osobu na svete opäť Jeff Bezos, s čistým imaním približne 181,6 miliárd dolárov. Samozrejme, hneď za ním je Elon Musk, s majetkom 163,7 miliárd dolárov, no pokiaľ by však každý z týchto pánov mal o 5 rokov majetok približne 300 miliárd dolárov (čo nie je nič nereálne), Satoshi by sa stal najbohatšou osobou na svete až na značne vyššej cene za 1 Bitcoin. Inými slovami, tieto výpočty sú spravené na aktuálnu dobu.

V roku 2009, konkrétne 3. januára bol vyťažený prvý blok BTC, známy aj ako ,,blok genesis“. Vďaka tomu sa spustil blockchain a teda celkové fungovanie tejto kryptomeny na tejto sieti. Aj keď ide iba o dohady, odhaduje sa, že od januára až júla roku 2009 vyťažil Satoshi Nakamoto viac ako 1 milión kusov BTC. Pri súčasnej cene BTC to znamená, že Satoshi Nakamoto vlastní cez 58 miliárd dolárov. Na základe týchto výpočtov sa teda odhaduje, že pri cene 182 000 dolárov, by čisté imanie tejto neznámej osoby bolo viac, ako súčasné imanie majiteľa Amazonu.

Aj keď existuje pomerne veľké množstvo cenových modelov, ktoré predpovedajú kam sa cena Bitcoinu dostane, najznámejším modelom je model Stock-to-Flow (S2F). Tento model predpovedá, že cena BTC dosiahne do konca tohto roku 100 000 až 288 000 dolárov. V novembri 2020 spoločnosť PlanB, ktorá stojí za vytvorením modelu S2F uviedla:

„Ľudia sa neustále pýtajú, či aj naďalej veríme v náš model. Aby bolo jasné: Nepochybujeme o tom, že model Bitcoin S2FX je správny a že BTC dosiahne pred decembrom 2021 hodnotu 100 000 – 288 000 dolárov.“

Ak by hodnota Bitcoinu stúpla až na 288 000 dolárov podľa modelu S2F, Satoshiho majetok by sa vyšplhal až na 288 miliárd dolárov, čo by ho/ju pri aktuálnych číslach dostalo ďaleko pred Bezosa a Muska. Áno, stále môže ísť samozrejme aj o skupinu ľudí, no len myšlienka, že by mal svet najbohatšieho človeka bez toho, aby sme o ňom čokoľvek vedeli, je veľmi zaujímavá, no nie?

 

Zdroj (Source)