Porsche testuje blockchain technológiu vo svojich autách

   Porsche oznámilo, že začalo testovať blockchain aplikácie vo svojich autách. Cieľom je uľahčiť odomknutie a udelenie prístupu k ich autám, zjednodušiť platby a v konečnom dôsledku viesť k lepším a bezpečnejším vozidlám.

   Koncom februára Porsche oznámilo, že spolupracuje s XAIN, čo je nemecký startup, ktorý úspešne integruje a testuje blockchain v aute.

   Vo svojej tlačovej správe zverejnenej 22. februára uviedli, že spoločnosť Porsche je „prvým výrobcom automobilov, ktorý realizoval a úspešne testoval blockchain v aute.“

   Možné aplikácie pre technológiu blockchain sú zamykanie a otváranie dverí automobilov cez aplikáciu s možnosťou dočasného autorizovaného prístupu prostredníctvom zašifrovaných dátových protokolov. Spoločnosť Porsche tiež uviedla, že technológia blockchain by mohla byť použitá na ďalšie zlepšovanie bezpečnosti a schopností vozidiel bez vodiča.

   V Porsche sú presvedčení, že zavedenie technológie blockchain môže zlepšiť zážitok z jazdy. Ich cieľom je, aby sa všetky údaje zhromažďované u jednotlivých používateľov sa mohli bezpečne zdieľať s inými vozidlami. Toto povedie k efektom, ktoré zvýšia bezpečnosť jazdy pre všetky vozidlá, ktoré sú prepojené.

Potenciál blockchain technológie

Finančný stratég pre Porsche, Oliver Döring, je presvedčený o obrovskom potenciáli blockchain technológií:

„Môžeme používať technológiu blockchain na rýchlejší a bezpečnejší prenos dát, čo v budúcnosti poskytne našim zákazníkom väčší komfort, či už ide o platenie, parkovanie alebo potreba poskytnutia tretej strane, ako je napríklad agenda na doručovanie balíkov alebo dočasný prístup k vozidlu. Inovatívnu technológiu premeníme na priame výhody pre zákazníka, „uviedol Döring v tlačovej správe.

   Hoci sú prvými, ktorí testovali blokchain, iní výrobcovia automobilov sa rozhodli spolupracovať. Napríklad spoločnosť Volkswagen spolupracuje s IOTA a BMW potvrdili svoje partnerstvo so spoločnosťou VeChain Thor.

   Takže aká bude budúcnosť pre Porsche a blockchain? Ak sa bude smerovať za koncepčným testovaním a využívaním tejto technológie v reálnom svete, blokchain by mohol byť masívnou zmenou.

Zdroje: link1 link2