Pomerne veľký počet Američanov opúšťa prácu kvôli kryptomenám

Rast, ktorý sme na trhu kryptomien za posledný rok zažili je doslova bezprecedentný. Automaticky sa však treba pýtať aj na to, koľko ľudí si za tento čas stihli finančne prilepšiť. Presne o tom je najnovší prieskum od spoločnosti Civic Science, ktorý bol vykonaný v USA s pomerne prekvapivými výsledkami. Celkovo totiž až 11% opýtaných Američanov potvrdilo, že buď odišli zo zamestnania po tom, čo si zarobili peniaze obchodovaním s kryptomenami (4 %), alebo poznajú niekoho, kto to urobil (7 %).

Ešte prekvapivejší je fakt, že viac ako polovica z nich patrí práve do kategórie s nižšími príjmami a inými slovami zarobia menej ako 50 000 dolárov za rok. Následne len 8% z tých, ktorí odpovedalo ,,áno“ uviedlo, že ich príjem presahuje sumu 150 000 dolárov a viac za jeden rok. Môžeme teda dedukovať, že väčšina bohatších občanov svoje portfólio diverzifikuje najmä cez kryptomeny.

Tento prieskum nám tiež ukázal, že respondenti vo veku 18 až 24 rokov vnímajú kryptomeny ako dlhodobú investíciu (36%), čo je vzhľadom na vysokú volatilitu na tomto trhu pomerne veľké prekvapenie. Okrem toho až 25% z nich uviedlo, že ide o jednoduchý spôsob obchodovania s peniazmi. V rovnakej otázke respondenti nad 55 rokov odpovedali, že kryptomeny väčšinou ako krátkodobú investíciu (28 %), pričom 19% z nich uviedlo, že majú vďaka tomu nezávislosť od vlád.

Z tých, ktorí v priebehu minulého roka investovali do kryptomien tvrdí až 28%, že svoj kapitál navýšili, zatiaľ čo až 29% z nich nezaznamenali žiaden nárast a 16% z nich odpovedalo, že majú menej peňazí ako minulý rok. Osobne je pre mňa táto časť prieskumu najzaujímavejšia, nakoľko sa len krásne ukazuje, že pomerne obrovské množstvo respondentov nezarobili žiadne peniaze aj napriek tomu, že trh kryptomien zaznamenal obrovský nárast. Krásne sa teda len ukazuje, že hodlovanie je často najlepšia voľba a daily trading neustále sledovanie grafov Vám môže značne ublížiť.

Zdroj