Poisťovňa automobilov so sídlom v San Franciscu oznámila, že platby začne uhrádzať aj cez BTC

Kryptomeny sú aj naďalej jednou z popredných tém všade, kde sa pozrieme. Výnimkou nie je ani poisťovňa automobilov Metromile, Inc. so sídlom v San Franciscu, ktorá oznámila, že svojim klientom umožní posielať platby cez Bitcoin, ako aj posielať odškodné svojim klientom touto formou. Digitálna poistná platforma Metromile, ktorá sa dostala aj na burzu Nasdaq, o tom informovala 6. mája a priblížila, že sa zatiaľ rozprávame len o kryptomene BTC, do ktorej táto poisťovňa investovala sumu vo výške 10 miliónov dolárov, čím len ukázala, že to s týmto rozhodnutím myslí naozaj vážne. K oznámenej novinke sa vyjadril aj generálny riaditeľ Dan Preston:

,,Veríme v transformačný potenciál blockchain technológie. Stále sme v počiatkoch a aj my si začíname uvedomovať, ako tento prechod k decentralizovanému financovaniu a kryptomenám prinesie trvalé výhody v poistení a veríme, že ponuka BTC ako možnosti platby poistného a poistných udalostí je dôležitým prvým krokom.“

Spoločnosť Metromile je okrem iného známa aj tým, že svojim klientom umožňuje platiť za najazdené kilometre (pay-per-mile).

Zdroj