Podľa prieskumu by deväť z desiatich ľudí zvážilo nákup kryptomien

Prieskumy sú v bežnom živote bežnou záležitosťou a stretávame sa s nimi v podstate neustále. Pochopiteľne v krypto odvetví ich nie je až také veľké množstvo, no keď už nejaký príde, poväčšine poskytne veľmi zaujímavé informácie a tentokrát to opäť raz nebolo inak. Nedávny prieskum vykonaný spoločnosťou Finbold totiž pozostával z ľudí vo veku 18 – 64 rokov, ktorí pochádzali až zo sedemnástich krajín sveta, ktoré zahŕňajú Severnú Ameriku, Latinskú Ameriku, Áziu a Tichomorie, Európu, Stredný východ a Afriku.

Prieskum sa uskutočnil na vzorke 9 000 ľudí a vzhľadom na to, že digitálne aktíva sa aj naďalej nepovažujú za veľmi populárne, ide o pomerne zaujímavé výsledky. Jednoznačne zaujímavé bolo zistenie, že deväť z desiatich ľudí by zvážilo nákup kryptomien. Zároveň sme zistili, že približne tretina opýtaných už nejaké kryptomeny vlastnila a to aj napriek tomu, že 60% z nich uviedlo, že v plnej miere nerozumejú zložitosti digitálnych aktív.

Pochopiteľne ani tentokrát nie je prekvapením, že najväčšej obľube (takmer 50%) sa kryptomeny tešia medzi mladými ľuďmi a to takzvanými Gen-Y a Gen-Z. Možno to však už nebude tak dlho, kým začnú byť kryptomeny rešpektované a akceptované všetkými vekovými kategóriami, práve vďaka rastúcej popularite kryptomien a taktiež ich čoraz rozumnejšej regulácii.

Zdroj