Počet hodlerov neustále rastie, čím sa trh stáva vyspelejším

Počet hodlerov neustále rastie, čím sa trh stáva vyspelejším. S týmto tvrdením prišli analytici z Glassnode Insights, ktorí zverejnili dáta o pohybe tokenov BTC, ktoré nám krásne ukazujú, že obrovské množstvo tokenov je neaktívnych už takmer 155 dní. To znamená, že tieto mince nespravili žiaden pohyb už viac ako 5 mesiacov a teda ich komunity ľudí (hodleri) bezpečne držia na svojich peňaženkách. Pre všetkých fanúšikov kryptomien ide o skvelú správu, nakoľko je to jeden z hlavných spôsobov ako ukázať svetu, že aj kryptomeny sa postupne stávajú vyspelými. Čím viac hodlerov totiž na trhu je, tým stabilnejšia bude cena, vďaka čomu už nebudeme svedkami prepadov 40% hodnoty behom jedného dňa, ako to bolo v minulosti.

V analýze od spoločnosti Glassnode, sme narazili aj na graf vyššie. Možno Vám nič nehovorí, avšak je to práve tento graf, ktorý nám hovorí, ako sa obchodníci na trhu správajú v rámci držania kryptomien. Môžeme vidieť, že obrovské množstvo tokenov je neaktívnych už pomerne dlhú dobu a od 8. apríla môžeme dokonca vidieť, že sa viac tokenov začalo hodlovať, než koľko tokenov sa predalo. Vďaka tomu sme tento týždeň na 6-mesačnom maxime a to 96,5 tis. ,,vyspelých“ BTC / mesiac.

Komunita hodlerov neustále rastie a pokiaľ sa na tomto trende nič nezmení, aj toto môže potenciálne prilákať nové veľké inštitúcie. Práve obrovská volatilita kryptomien je totiž dôvod prečo je veľké množstvo inštitúcií aj naďalej mimo kryptomien, ako takých.

Zdroj