Playboy spúšťa online galériu na báze NFT

Americký magazín Playboy oznámil spustenie online umeleckej galérie na báze NFT. Non-fungible (nezameniteľné / nezastupiteľné) tokeny si vo svete získavajú veľkú popularitu v každej oblasti umenia a pripojenie najslávnejšieho pánskeho časopisu je ďalšia skvelá správa pre tento priemysel.

Pokiaľ neviete čo NFT je, v skratke Vám to radi vysvetlíme. NFT je jedinečný token, ktorý možno chápať ako zberateľský kúsok, ktorý môže byť čokoľvek v digitálnej forme. Môže ísť o hudbu, video, maľby, skiny v hrách či napríklad tento Tweet, ktorý sa vydražil za 2,915,835.47 dolárov. Každý tento nezameniteľný token je jedinečný, nedeliteľný a nezameniteľný, čo je hlavný rozdiel medzi NFT a ostatnými kryptomenami. Presne, ako je každé dielo jedinečné, je jedinečný aj každý NFT token, ktorýmá naozaj veľké využitie v mnohých sférach. Avšak tým, že Ethereum aj naďalej funguje na Proof of Work, energetická náročnosť pre NFT tokeny je obrovská. Aj kvôli tomu mnohí umelci rušia dražby, keďže je to značne neekologické. Neostáva nám tak nič iné, než počkať na Ethereum 2.0, ktorý už bude fungovať na báze Proof of Stake. Dôležité teda je, že riešenie je na dosah.

Celá táto spolupráca začala tak, že sa Playboy rozhodol uzavrieť partnerstvo s populárnou kryptoburzou Gemini, nakoľko vlastní trh s NFT. Dozvedeli sme sa tiež o prvých umelcoch, ktorými sú Balake a Slimesunday. Konkrétne Slimesunday pripravil pre toto podujatie skutočne originálne dielo kombinujúce logo Playboy a pečiatku, na ktorej je pravdepodobný zakladateľ BTC Satoshi Nakamoto.

Na záver Playboy nezabudol podotknúť, že je nadšený zo všetkých noviniek, ktoré Blockchain ponúka, a že spoločnosť bude týmto spôsobom aj naďalej podporovať umelcov i zberateľov.

 

Zdroj (Source)