Platby kryptomenou na letisku? V Brisbane žiadny problém.

   Letisko Brisbane bude prijímať platby kryptomenami, čo robí z Austrálie jednu z najrozvinutejších krajín sveta, pokiaľ ide o prijatie kryptomeny.

   Ak držíte nejaké digitálne mince a cestujete do Austrálie, budete mať možnosť pomocou nich platiť na letisku v Brisbane. Letisko v Brisbane v spolupráci s TravelbyBit teraz predstavuje svoj prvý kryptomenový letiskový terminál.

Letisko Brisbane bude akceptovať kryptoplatby

   Trh s digitálnymi menami dláždi cestu mnohým začínajúcim podnikateľom, ktorí sa väčšinou zameriavajú na začlenenie kryptomien do nášho každodenného života. Jedna z takýchto platforiem, TravelbyBit, má za cieľ získať obchodníkov z celej Austrálie, aby prijali kryptoplatby prostredníctvom svojho platobného systému.

   Správy uvádzajú, že letisko v Brisbane sa chystá spolupracovať s TravelbyBit a vytvoriť virtuálny menový terminál. Na oficiálnej webovej stránke letiska sa uvádza, že prostredníctvom tohto partnerstva bude môcť niekoľko obchodov využívať platobný systém TravelbyBit na prijímanie kryptomien. Plánované kryptomeny, ktoré sa majú zahrnúť do projektu sú Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash a Steem.

   Generálny riaditeľ pre strategické plánovanie a vývoj, Roal Hellemons, uviedol:

„Mnohí ľudia na celom svete zarobili peniaze investovaním do kryptomien a mnohí z nich cestujú na medzinárodnej úrovni. Takže je zmysluplné ponúknuť v našich termináloch služby zamerané na digitálnu menu. Sme taktiež hrdí na to, že sme prvým letiskom na svete, ktoré to dosiahne  v spolupráci s miestnou začínajúcou firmou TravelbyBit, ktorej priekopnícke myslenie upútalo v Brisbane pozornosť a získalo si vážené miesto v oblasti inovácií.“

   Pán Hellemons tiež uviedol, že je presvedčený, že ide len o prvý krok v rozšírení kryptomien do iných oblastí letiska:

„Toto je pre nás len začiatok, pretože dúfame, že rozšírime možnosť digitálnej meny vo viacerých oblastiach podnikania.“

Austrália je otvorená pre kryptomeny

Generálny riaditeľ spoločnosti TravelbyBit, Caleb Yeoh, spomenul, že odvetvie cestovného ruchu je jedným z najlepších odvetví na preskúmanie prínosov kryptomien. Komentoval: „Vytvárame skutočný prípad využitia kryptomenových služieb v odvetví cestovného ruchu. Aplikácia digitálnych mien v tomto sektore má veľký zmysel. Kedykoľvek cestujete do zahraničia, musíte sa zaoberať viacerými menami a nikdy neviete, aké výmenné kurzy vám banky účtujú. V službe TravelbyBit propagujeme Bitcoin cestovanie – digitálna mena pre celosvetové cestovanie. Je to jednoduché, bezpečné a nie ste zaťažení bankovými poplatkami.“

   Tento prípad je jedným z početných prípadov, keď Austrália schválila odvetvie kryptomien. Iniciatíva tiež ukazuje, že krajina má potenciál stať sa jedným z popredných národov v oblasti vývoja kryptomien.

Zdrojlink