Pestovanie konope a krypto mining

Lekárska kanabisová firma Evolution Bnk sa usiluje o výstavbu skleníkov s pohonom na slnečnú energiu, ktorá by slúžila na pestovanie marihuany a krypto mining.

   Pôvodným plánom je premeniť 5000 štvorcových metrov zelených skleníkov v Sanreme v severozápadnom Taliansku, nahradiť sklo solárnymi panelmi a inštalovať počítačové pole s cieľom generovať energiu na ťažbu kryptomien – elektronika poskytne teplo pre rast konope v zime.

   Expanzia je čiastočne financovaná kanadským investorom LGC Capital, ktorý získal 49%-ný podiel spoločnosti vo výške 3 milióny EUR.

„Dohoda Evolution Bnk so spoločnosťou LGC znamená vstup LGC na európsky legalizovaný trhu s marihuanou a do Bitcoin sektoru veľmi významným spôsobom a potenciálne nám poskytne silný peňažný tok a veľa príležitostí rastu do budúcnosti,“ dodáva Mazen Haddad, spolupredseda spoločnosti LGC. „ LGC sa rozhodla investovať do spoločnosti Evolution Bnk vďaka integrovanému prístupu, ktorý spája technológiu energetickej účinnosti a prenosu tepla, čo by malo výrazne znížiť náklady na obe operácie. Patent je v procese podania žiadosti.“

   Bulharská spoločnosť Evolution Bnk plánuje dokončiť prvú fázu výstavby v priebehu štyroch až piatich mesiacov a odhaduje, že vďaka zmene by sa malo vyprodukovať 7 500 kg marihuany ročne. Firma tiež uzavrela zmluvy so štyrmi ďalšími miestami v Taliansku.

Zdroj: link