Peňaženka prepojená s hackerom Uranium Finance sa po 647 dňoch znova prebudila, čím sa presunie 3,3 milióna dolárov!

Zdá sa, že jedna z peňaženiek, ktorá je spojená s ťažbou Uranium Finance za 50 miliónov dolárov sa po 647 dňoch nečinnosti opäť prebudila. Pričom prostriedky smerovali do kryptomixéra Tornado Cash. Hacker má pridružené aj ďalšie peňaženky, ktoré tiež presunuli prostriedky do sietí na ochranu osobných údajov, ako je napríklad Aztec.

Hacker presunul 3,34 miliónov dolárov počas 7 hodín

Na náhly krok upozornili 7. marca spoločnosti zaoberajúce sa kybernetickou bezpečnosťou PeckShield a CertiK na svojich príslušných výstražných účtoch na Twitteri. Podľa údajov z Etgerscan hacker presunul 2 250 Etherov v hodnote 3,34 milióna dolárov počas siedmich hodín do kryptomixéra Tornado Cash.

Toto je však iba jedna z peňaženiek, ktorá je spojená s hackerom. Ďalšia Etherium peňaženka, ktorá je s ním prepojená ukazuje poslednú aktívnosť pred 159 dňami.

Nezodpovedané otázky

S hackerskými útokmi súvisia rôzne nezodpovedané otázky. Vyšetrovanie z davových zdrojov ukazuje na vývojárov Uranium a ďalších ako na podozrivých. Malý počet členov tímu v roku 2021 vedel o bezpečnostnej chybe pred spustením protokolu v2.1 a mnohí spochybnili aj podozrivé načasovanie hacku len dve hodiny pred spustením.