PayPal oznámil, že plánuje získať krypto startup Curv

Svetový gigant PayPal oznámil, že plánuje získať krypto startup Curv, so sídlom v izraelskom Tel Avive. O tomto kroku najprv informovali izraelské noviny Calcalist a následne urobil oficiálne oznámenie samotný PayPal, čím sa potvrdili dohady z posledných týždnov. Do krypto sveta tak vstúpi ďalší gigant svetových rozmerov.

Curv je spoločnosť zaoberajúca sa bezpečnosťou a Vaše krypto aktíva Vám umožní bezpečne uložiť. Spoločnosť prevádzkuje cloudovú službu čo znamená, že Vám umožní prístup k Vašim aktívam bez hardvérového zariadenia. Spoločnosť sa sústreďuje na služby hlavne pre zmenárne či sprostredkovateľov. Taktiež ak napríklad prevádzkujete fond a plánujete veľkého množstva kryptomien, môžete to spraviť práve cez spoločnosť Curv. Práve tento startup by mohol byť značne pomôcť veľkým inštitúciám ktoré hľadajú čo najlepšie možnosti na ukladanie svojich mincí. V blízkej budúcnosti tiež plánuje samotný PayPal umožniť svojim užívateľom nakupovať a predávať určité položky pomocou kryptomien. Spoločnosť taktiež uviedla, že plánuje uviesť na trh produkty v rámci kryptomien aj pre ďalšie krajiny a taktiež cez aplikáciu Venmo, ktorú vlastní. 

Konkrétne podmienky a detaily transakcie nie sú zverejnené, avšak oficiálne by mal PayPal odkúpiť spoločnosť Curv v priebehu najbližších mesiacov. Calcalist uviedla, že PayPal spoločnost odkúpil za údajne niečo medzi 200 až 300 miliónov dolárov avšak osoba blízka spoločnosti tvrdí, že transakcia nepresiahla hranicu 200 miliónov dolárov. Ostáva nám teda iba čakať pokiaľ nebudeme mať detailnejšie informácie.

Zdroj