OpenSea zasiahol masívny únik e-mailových adries používateľov

Minulý rok sme okrem bezprecedentného rastu krypto trhu zažili aj boom NFT odvetvia, pričom najväčšia platforma na nákup a predaj týchto takzvaných ,,nezameniteľných tokenov“ z hľadiska denného obratu je práve OpenSea. Túto platformu však najnovšie zasiahol masívny únik e-mailových adries používateľov, pričom podľa oficiálnych informácií k úniku došlo po tom, čo zamestnanec Customer.io zneužil svoju právomoc k údajom klientov poskytovateľa.

„Keďže kompromitácia údajov zahŕňala e-mailové adresy, môže existovať zvýšená pravdepodobnosť pokusov o phishing prostredníctvom e-mailov. Majte na pamäti, že záškodníci sa vás môžu pokúsiť kontaktovať pomocou e-mailovej adresy, ktorá vyzerá vizuálne podobne ako naša oficiálna e-mailová doména „opensea.io“ (napríklad „opensea.org“ alebo iná variácia).“

OpenSea odporúča všetkým užívateľom, aby si odteraz dávali veľký pozor na podvodné e-maily, spamy a phisingové útoky. Platforma taktiež oznámila, že v tejto súvislosti začala oficiálne vyšetrovanie. Sme však opäť raz pritom, že podobné veci vôbec neprospievajú k online bezpečnosti a ani k tomu, aby bolo krypto odvetvie viac rešpektované, práve naopak. Aj kvôli udalostiam ako sú tieto sa bude stále veľké množstvo ľudí držať mimo krypto odvetvie, nakoľko sa budú obávať o svoje finančné prostriedky.

Zdroj