Nórsky ropný miliardár sa rozhodol pripojiť do krypto sféry

Ropný miliardár Kjell Inge Rokke sa rozhodol investovať do Bitcoinu, pretože verí, že táto kryptomena bude najlepšou obranou proti finančnému priemyslu a centrálnemu bankovníctvu.

Spoločnosť Aker ASA, ktorú Rokke vlastní, kontroluje spoločnosti zaoberajúce sa ropou a službami s tým spojenými sa v poslednej dobe rozšírila aj na spoločnosti, ktoré sa zaoberajú ekologickými technológiami a obnoviteľnou energiou. Ich posledné rozšírenie sa bude týkať kryptomien  a bude niesť názov Seetee AS, keďže vidia veľký potenciál v BTC.

„Áno, Bitcoin môže ísť na nulu. Môže sa však tiež stať jadrom novej menovej architektúry, “napísal Rokke v liste akcionárom, ktorý je druhý najbohatší človek v Nórsku, s majetkom okolo 5,4 miliárd dolárov. Tvrdí, že podľa neho nie je nemožné, aby mal Bitcoin jedného dňa hodnotu aj miliónov dolárov a dodáva, že ludia, ktorí vedia o bitcoine najviac, veria, že jeho budúci úspech je takmer nevyhnutný.

Rokke zatiaľ investuje menšiu sumu a investícia spoločnosti Seetee bude 58 miliónov dolárov. Spoločnosť plánuje ponechať všetky svoje aktíva v kryptomene Bitcoin. Táto nórska priemyselná spoločnosť, ktorá má viac ako 160 rokov, odjakživa aktívne investovala do technológii a po investíciách do zelenej energie je na rade Bitcoin. Veria totiž, že táto investícia môže pomôcť pri sledovaní kybernetickej bezpečnosti, finančných transakcii a overovacích operácii bez zbytočných emisií.

Zdroj: