Nike kúpil virtuálneho výrobcu tenisiek RTFKT

Svet posledné týždne zachvátilo šialenstvo súvisiace s metaverzom, ktorý v priebehu najbližších rokoch zaznamená obrovský posun vpred smerom ku kompletne digitálnemu svetu. Aj keď sa pochopiteľne nájde skupina ľudí, ktorých podobná myšlienka desí, omnoho viac ľudí sa na niečo podobné teší a spoločnosti sa už teraz pripravujú na tento digitálny svet či už kúpou pozemkov či iných predmetov. Spoločnosť Nike však poňala pomerne odlišný prístup a rovno odkúpila virtuálneho výrobcu tenisiek RTFKT za doposiaľ neznámu sumu.

,,Táto akvizícia je ďalším krokom, ktorý urýchľuje digitálnu transformáciu Nike a umožňuje nám slúžiť športovcom a tvorcom na pomedzí športu, kreativity, hier a kultúry.“

Minulý mesiac spoločnosť Nike ako jedna z prvých veľkých značiek vstúpila do virtuálneho sveta, ktorý napreduje už nejaký čas, avšak po tom, čo sa Facebook Inc nedávno premenoval na Meta Platforms Inc., začalo doslova šialenstvo. Spoločnosť RTFKT, ktorá bola založená v roku 2020 trojicou Benoit Pagotto, Chris Le a Steven Vasilev, vyrába podľa svojej webovej stránky aj zberateľské predmety a meme na báze NFT. Nevieme ako Vy, no my sa na metaverse naozaj tešíme.

Zdroj