NFT zachraňuje koaly

Ako viete, posledný rok zažíva NFT doslova boom a o tomto výraze je počuť na každom kroku (koniec koncov aj preto sa stal tento výraz slovom roka 2021). Každý projekt je niečím výnimočný a to isté platí aj o projekte KRebel, ktorý venuje svoje výnosy nadáciám, ktoré sa snažia zachrániť koaly. Ide tak o ďalší živý dôkaz toho, že NFT a umenie sa dajú použiť na dobré účely. Tento projekt ponúka 9 999 jedinečných zberateľských diel, ktoré sa predávajú ako NFT.

,,Nápad vznikol od jedného z členov tímu, ktorý bol svedkom toho, čo sa stalo koalám počas lesných požiarov v Austrálii.“

Ako samotný autori tvrdia, projekt je žiaľ založený na smutnej realite biotopov eukalyptov, čo inými slovami znamená, že koaly môžu do roku 2050 úplne vyhynúť. Je však skvelé vidieť, že jedinečnosť tohto NFT projektu vytvára dopyt a umenie spojené s najmodernejšími technológiami môžu v konečnom dôsledku tento živočíšny druh zachrániť. Vzhľadom na získavanie popularity tohto projektu je jasné, že tento projekt rozhodne nebude posledným a pokiaľ to je naozaj na dobrú vec, o to lepšie!

Zdroj