Nemecká SolarisBank sa usiluje stať sa bankou pre kryptomeny

Nemecká spoločnosť SolarisBank zriaďuje „Blockchain Factory“, ktorá ponúka bankové služby spoločnostiam, ktorých podnikanie je priamo alebo nepriamo založené na kryptomenách a blockchain technológii.

Roland Folz, generálny riaditeľ spoločnosti solarisBank, hovorí:

„Zaznamenávame veľký dopyt z blockchain sveta pre licencovaných partnerov, čo vytvára technologický a regulačný most pre tradičné bankovníctvo – ako technologická spoločnosť s bankovou licenciou sme práve my prirodzeným partnerom.“

Spoločnosť SolarisBank spája dokopy celý rad služieb na podporu svojho programu vrátane „Blockchain firemného účtu“ pre bankový biznis blockchainových spoločností a automatizovaného úschovného účtu pre ľudí, ktorí nakupujú a predávajú fiatové meny na trhoch s kryptomenou.

Nemecká banka už zabezpečila svoju prvú transakciu s vPE Bank, aby umožnila inštitucionálne obchodovanie s kryptomenami. Ďalšie služby, ktoré kombinujú debetné a peňažné peňaženky, sú v súčasnosti vo vývoji s ďalšími korporátnymi klientmi.

„Vždy bolo úlohou bánk dôverne chrániť majetok zákazníka,“ hovorí Peter Grosskopf, šef technologického oddelenia solarisBank. „Dokonca aj v dobe decentralizácie spôsobenej blockchain technológiou banky stále potrebujú túto úlohu zastupovať. Poskytujeme infraštruktúru, ktorá spája tradičné bankovníctvo s modernými digitálnymi službami.“

Zdroj: link