Nemecká DZ Banka pridáva digitálne meny do služieb správy aktív

Nemecký správca aktív DZ banky začal spolupracovať so švajčiarskou technologickou firmou Metaco na začlenení digitálnej správy aktív do svojich služieb.

Druhá najväčšia nemecká banka z hľadiska veľkosti aktív

DZ banka je druhou najväčšou nemeckou bankou z hľadiska veľkosti aktív. Aktuálne plne interaguje digitálne meny do svojich služieb správy aktív v spolupráci s firmou Metaco v oblasti digitálnych aktív.

Nils Christopeit, výkonný riaditeľ DZ Bank sa vyjadril, že: „S ponukou, ktorú dokážeme vybudovať pomocou tejto technológie, veríme, že vytvoríme trvalú a rýchlo rastúcu obchodnú spoluprácu, ako aj atraktívne riešenie pre našich klientov, ktoré dokáže splniť aj požiadavky digitálnych mien aj decentralizovaných finančných nástrojov.“

Spoločnosť Metaco

Platforma digitálnej správy aktív okrem Nemecka spolupracovala aj s tureckou automobilkou a jednou z najobľúbenejších miestnych bánk na Filipínach. 10. januára sa spoločnosť Metaco spojila aj s tureckou automobilovou technologickou spoločnosťou Togg, aby pomohla zabezpečiť jej inteligentné zmluvné služby v oblasti automobilovej mobility. V novembri 2022 spoločnosť tiež pomohla UnionBank z Filipín spustiť svoje služby úschovy a obchodovania s Bitcoinmi a Etherom.