Návod na zmenáreň KUCOIN

1.    Registrácia

KuCoin je jedna z úspešných krypto búrz, ktorá spadá do prvej desiatky búrz s najväčším volume, teda obratom s párom Bitcoin/Dolár – BTC/USD. Sídli v Hong Kong –u, a je veľmi populárna na celom svete vďaka podpore viac ako 300 menových párov na trading.

Jej vlastný Token je KCS – KuCoin Shares, ktorého držaním získavate dividendy, nižšie poplatky za trading a výber a ďalšie výhody, ako aj potenciálny nárast hodnoty.

KuCoin taktiež ponúka API rozhranie, Stacking (sporenie), vklad pomocou SEPA platby aj platobnou kartou.

Kliknite na link: https://www.kucoin.com/r/af/QBSSSWNM

Zobrazí sa vám registračný formulár. Vyplňte Váš email, heslo, na váš zadaný email si dajte poslať verifikačný kód, ktorý tiež zadajte do formulára, následne si prečítajte a potvrďte registračne podmienky a kliknite na Sign Up.

2. Nastavenie bezpečnosti

Na zabezpečenie našich peňazí vložených na burze Kucoin je nutné si nastaviť 2FA – dodatočnú autentifikáciu pomocou aplikácie Google Autentificator. Klikneme na našom účte na Account Security.

2.1 Google autentifikátor

Google autentifikátor je najviac používaný nastroj na nastavenie bezpečnosti prihlasovania, vkladu alebo výberu kryptomien a peňazí. Je časom overený a niektoré burzy ho už berú ako podmienku pre trading alebo pre normálne fungovanie s ich burzou. Vďaka cyklickému generovaniu jedinečného čísla, ktoré zadávate pravidelne pri prihlasovaní a iných dôležitých úkonoch, prináša dostačujúcu bezpečnosť.

KuCoin momentálne nepodporuje autentifikáciu telefónnym číslom pre Slovensku republiku, Česko je podporované.

Pre Google verifikáciu klikneme na tlačidlo Set.

Zobrazí sa nám QR kód a autentifikačné číslo. Je dôležité si autentifikačné číslo dôkladne uložiť a zachovať ideálne napísané na papieri.

Google autentifikátor stiahnete:

KuCoin spárujeme s g. autentifikátorom naskenovaním kódu z obrazovky, alebo ručným zadaním zobrazovaného kódu do aplikácie.

V aplikácií Google Autentificator, či už na Android, iOS alebo iné platformy si pridáme nové zariadenie v našom prípade Kucoin burza. Zadáme ručne kód alebo naskenujeme QR kód.

Po pridaní KuCoin do autentifikátora sa nám zobrazuje kód, zvyčajne meniaci sa po každých 60 sekundách. Tento kód vyplníme a klikneme na tlačidlo Activate.

Tento kód si dôkladne zaznačte, najlepšie na papier a odložte. Neodporúča si QR kód si fotiť alebo ho ukladať niekde na internet. Ak by ste aj rozbili telefón, a nemohli sa prihlásiť, KuCoin Support vám autentifikáciu zresetuje a spárujete si nanovo telefón s burzou.

2.2 Heslo na obchodovanie

Ak chcem obchodovať na novej platforme Kucoin 2.0 je potrebne si ešte stanoviť a nastaviť heslo pre obchodovanie. Klikneme na tlačidlo Set.

6-miestne číselne heslo budeme používať na zadávanie obchodov pri výbere kryptomien na iné krypto burzy alebo peňaženky, taktiež pri vytváraní API kľúčov, čo si ukážeme neskôr. Klikneme na Okey.

Dvakrát vyplníme 6 miestne číselné heslo a klikneme na Confirm.

2.3  Overenie účtu

KuCoin ponúka overenie účtu, kde získame výhody vyšších limitov na obchodovanie, možnosť nakupovať kryptomeny platobnou kartou, možnosť vytvárať Features obchody. Preto je odporúčané si spraviť overenie vášho účtu .

Vo vašom účte na KuCoin, kliknite na KYC Verification. Stlačením tlačidla Start Verification sa začne overovanie.

Zvolíte krajinu z ktorej pochádzate. Vyplňte Meno priezvisko. Overovací dokument si môžete zvoliť:

 • Cestovný pas, Passport
 • Občiansky preukaz – ID card
 • Vodičský preukaz – Driving licence

Po zvolení dokumentu do ID Number napíšte číslo preukazu a kliknite na Submit.

Základné overenie je hotové, ak chceme dokončiť plné overenie nahratím fotiek dokladov, kliknite na Continue to Get More Benefits.

Je potrebné nahrať zvolený ID dokument z prednej a zadnej strany.

Následne je potrebné spraviť a nahrať fotku vás, kde držíte v ruke papier s napísaným:

 • Meno priezvisko
  • Podpis
  • Dynamický kód, ktorý sa vám zobrazuje na stránke
  • Dátum overovania účtu, prepísať zo stránky

Po kliknutí na Submit je overovanie z vašej strany dokončené . Už je potrebné len počkať 1 až 3 dni kým support KuCoin overovanie potvrdí a vám s otvoria všetky výhody úspešného overenia účtu.

3.  API kľúče, obchodovanie na KUCOIN vzdialeným prístupom

Ak používate nejaký mechanizmus obchodovania na diaľku bez prihlasovania na burzu Kucoin je potrebné si vytvoriť tzv. API kľúče.

Odporúčame napríklad aplikáciu Tab Trader pre Android alebo iOS. Tab Trader je aplikácia tretej strany, ktorá umožňuje realizovať obchodovanie na viacerých burzách a peňaženkách na jednom mieste. Taktiež prináša aj zvýšenú bezpečnosť, keďže sa neustále nemusíme prihlasovať cez webový prehliadač.

V Nastaveniach účtu kliknite na API Management.

Kliknite na Create API.

Zadajte API meno, API heslo ľubovoľné, ktoré je taktiež potrebné spolu s verejným a súkromným kľúčom potrebne na sparovanie v aplikáciu Tab Trader.

Zaškrtnite položku Trade. Transfer nezaškrtávame, nie je to potrebné. IP filtrovanie je individuálne od používateľa ako si chce dôkladne ošetriť bezpečnosť. Následne kliknete na tlačidlo Next.

Pre dokončenie vytvárania API kľúčov, je potrebne zadať už nastavené Trading heslo, z

emailu verifikačný kód a z google autentifikátora kód. Následne kliknúť na tlačidlo Confirm.

API kľúč je vytvorený a môžeme ich použiť na spárovanie s aplikáciu Tab Trader.

V prípade, ak chcete ukončiť spravovanie s aplikáciu Tab Trader, či už zo straty telefónu alebo iného. Kliknite pri danom Api kľúči na Delete. Po vymazaní bude API kľúč už neaktívny a nebude možné používanie vzdialeného obchodovania.

Pre spárovanie v Tab Trder kliknite na tlačidlo Add account, vyberte KUCOIN a zadajte API KEY, Secred a API heslo.

Tab Trader ponúka rýchly trading, môžete mať prepojených viacero búrz na jednom mieste a obchodovať na všetkých naraz v jednej aplikácií.

4.   Deposit/ Nákup kryptomien za eura

Kucoin nemá eurový účet, no umožňuje nákup kryptomien priamo pomocou FIAT platobných brán:

 • Platobná karta Visa/Mastercard
 • SEPA – Eurová platba bankovým prevodom
 • Apple Pay

Najčastejšie používaná je pomocou kreditnej/debetnej karty. Kliknite na Buy Crypto potom Credit/Debit Card a vyplňte sumu, za akú chcete zaplatiť kartou a kúpiť požadovanú kryptomenu. Môžete si vybrať Visa/Mastercard alebo iné platobné možnosti ako SEPA klasická euro platba alebo Apple Pay. Payment Channel si vyberieme taký, kde získame najvyšší počet kryptomien za nákupnú cenu v USD. Prečítate a potvrdíte podmienky a kliknete na Confirm.

Po zaplatený bude nakúpená krpytomena pripísaná váš účet na KuCoin. USDT krpytomena, ktorá nahrádza USD, môžete taktiež nakúpiť a následne pomocou trading prostredia nakupovať

a predávať ľubovoľné krypytomeny.

4.1  Deposit/Withdraw – Vklad a výber kryptomien

V Assets – Maiin Account (Deposit & Withdraw) máte zoznam všetkých podporovaných krpytomien.

Ak chceme pridať alebo vybrať kryptomenu na inú burzu alebo krypto – peňaženku pri danej kryptomene si v Operation vyberieme Deposit alebo Withdraw.

Pre vklad napríklad kryptomeny Litecoin LTC klikneme na Deposit a potvrdíme podmienky. Po kliknutí na tlačidlo Continue sa nám zobrazí adresa danej kryptomeny.

Po zobrazení krypto – adresy môžeme poslať z inej burzy alebo peňaženky ľubovoľný počet kryptomeny, ktorý nám bude po splnení konfirmačných podmienok danej siete pripísaný na náš účet. Čas, kedy bude kryptomena pripísaná a transakcia zrealizovaná, záleží od danej kryptomeny a vyťaženosti siete. Zvyčajne od pár minút do niekoľko hodín.

Pre výber kryptomeny, kliknite na Withdraw, zadajte adresu kde bude krpytomena prijatá, iná burza alebo peňaženka. Zadajte Amount množstvo kryptomeny. Poplatok Fee bude zobrazený v hodnote danej kryptomeny, ktorú vyberáte. Po Kliknutí na Confirm je potrebné overenie g. autentifikátorom a po overení bude kryptomena poslaná.

5.    Obchodovanie, Trading na KuCoine

Ak chceme obchodovať s kryptomenami, je potrebné si danú kryptomenu previesť na tzv. obchodovaní účet – Trading account. To spravíte v Main Account kliknutím na Transfer.

Je možné previesť ľubovoľné množstvo kryptomien. Klikneme na Confirm. Následne budeme môcť obchodovať s danými kryptomenami, či už vzdialene cez API Tab Trader alebo cez webové rozhranie KUCOIN.

Pre trading prostredie kliknite v ľavo hore na Trade – Spot Trading

Vyberieme si trading pár, kryptomeny, s ktorými chceme obchodovať, napríklad chceme nakúpiť LTC litecoin za USDT, čo máme nakúpene cez platobnú kartu.

Pre sprístupnenie možnosti obchodovania zadajte vaše Trading heslo.

KuCoin podporuje štandardné obchodovanie:

 • Limit – Nákup kryptomeny za nastavený kurz
 • Market – Zadávate len množstvo, ktoré chcete nakúpiť, nákup je realizovaný za aktuálny kurz
 • Stop Limit – Požiadavka na nákup sa vykoná až pri nastavenej STOP cene. Výhoda je, že si môžete dopredu rezervovať nákup alebo predaj teda STOP LOSS alebo TAKE PROFIT dopredu, a podľa toho akým smerom sa kryptomena vyberie sa vám zrealizuje jedno z toho. Tento spôsob je najčastejšie používaný, lebo si viete nastaviť si nejaký 5% STOP LOSS znamená, ak bude kryptomena prudko padať, sú vaše peniaze v kryptomenách v bezpečí, stratíte maximálne %, ktoré ste si nastavili na akceptovateľnú stratu. Kryptomeny sa pri STOP LOSSE premenia napríklad na USDT a kryptomenu môžete dokúpiť naspäť až po jej prepade dole.

5.1  Limit obchod

Limit slúži na jednoduché obchodovanie, kde zadáme sumu s ktorou obchodujeme, aktuálnu cenu alebo cenu, za ktorú chceme kryptomenu zobchodovať.

Po kliknutí na Buy alebo Sell sa ihneď výtvory objednávka, a po jej naplnení, teda odkúpení druhou stranou bude nákup zrealizovaný a daná kryptomena pripísaná na náš trejdovací účet.

Po vytvorení objednávky na nákup alebo predaj sa zvolená kryptomena rezervuje na tento nákup/predaj a už nie je možné s ňou ďalej manipulovať.

V LIMIT obchode si užívateľ sám volí cenu za ktorú chce kupovať alebo predávať. V MARKET obchode, sa nastaví aktuálna ASK alebo BID cena.

5.2  Market obchod

Market je najjednoduchší spôsob obchodovania. Vypĺňame len množstvo na nákup alebo predaj.

Cena sa zvolí od aktuálnej ponuky:

 • Nákup (BUY) – aktuálna ASK cena, za ktorú, sú obchodníci ochotný predať svoju kryptomenu
 • Predaj (SELL) – aktuálna BID cena, za ktorú, sú obchodníci ochotný kúpiť kryptomenu

Nevýhodou tohto nákupu je pri kryptomenách s veľkým tzv. SPREAD. Ak je veľký rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou. Nákup sa zrealizuje ihneď, ale cez Limit príkaz vieme zobchodovať výhodnejšie pri nejakom riziku, že sa požiadavka na nákup nezrealizuje, ak sa cena pohne neželeným smerom.

5.3  STOP LIMIT obchod

Tento spôsob na rozdiel od Limit obchodovania, sa požiadavka na nákup alebo predaj kryptomeny iba pripraví. Ak sa dostaví nastavený kurz, teda STOP Price cena, tak sa požiadavka na nákup vykoná, zaradí sa medzi ostatné, rezervujú sa vaše coiny a po úspešnom odpredaní sa vám pripíše nakúpená alebo predaná krpytomena na účet.

Ak vytvoríte STOP Limit požiadavku na nákup, dané mince sa nerezervujú na nákup, je možné stále s nimi manipulovať. Využíva sa to na stratégiu, kde si je možné nastaviť STOP LIMIT požiadavku na tzv. STOP LOSS ( Akceptovateľná strata pri prudkom poklese) a STOP LIMIT požiadavka na TAKE PROFIT (hladina kde chceme odpredať kryptomenu so ziskom)

STOP price – cena, kedy sa má vytvoriť požiadavka na nákup (pri tejto cene sa rezervujú mince – nie je možné s nimi už manipulovať )

Price – cena, pri ktorej chceme kryptomenu predať alebo nakúpiť ( zvyčajne môže byť nižšia ako STOP Price, ak očakávame prudký pád a chceme, aby sa kryptomena určite predala. Pri prudkom stúpaní volíme zvyčajne tiež nižšiu Price ako Stop Price, keďže chceme pri dosiahnutí STOP hladiny odpredať kryptomenu s väčšou istotou. )

Amount – zadávame množstvo kryptomeny, ktoré chceme kúpiť alebo predať.

Keď si správne nastavíme STOP LIMIT príkazy podľa uváženia alebo tipu, ktorý sme dostali.

V spodnej tabuľke vidíme v časti STOP Orders, pripravené požiadavky nákup alebo predaj kryptomeny.

Stlačením Cancel vieme zrušiť pripravený STOP LIMIT obchod.

V názornom prípade sme kúpili cez Limit alebo Market Litecoin LTC za 175 dolárov. Pri poklese máme nastavený STOP LIMIT príkaz na predaj celého množstva LTC do USDT. Aby sme pri prudkom prepade neprišli o peniaze.

Ďalšie tri STOP LIMIT príkazy na predaj LTC pri dosiahnutí 20% zisk viac ako 200 USD kurz 30% LTC. Ak bude cena stúpať odpredá sa ďalších 30%. To už záleží na vás, aký typ stratégie používate a máte ho overený, aby ste na krpytomenach zarábali a mali ich chránene voči prudkému poklesu.