Návod na zmenáreň Binance

1.    Registrácia

Kliknite na link  Binance register

A zobrazí sa vám úvodná stránka burzy Binance, kde vložíte svoj email a kliknete na tlačidlo Register Now.      

Následne sa zobrazí formulár na zadanie hesla.

Môžete sledovať aj indikátor sily a bezpečnosti hesla. Minimálne podmienku sú:

  • Minimálne 8 znakov,
  • 1 veľké písmeno
  • 1 číslica

Po precitaní podmienok registrácie zaškrtnete checkbox a kliknete na tlačilo Create Account.

Na zvolený email príde potvrdzujúci kód.

Tento aktivačný prepíšte do zobrazeného číselného poľa.

Registrácia je hotová, následne je potrebne nastaviť si bezpečnostné prvky, verifikovať teda overiť vašu totožnosť, a môžete nakupovať kryptomeny.

2.    Nastavenie bezpečnosti

Na zabezpečenie bezpečnosti našich peňazí vložených na burze Binance je nutné si nastaviť 2FA, teda dodatočnú autentifikáciu pomocou aplikácie Google Autentificator a taktiež pomocou telefónneho čísla. Klikneme na našom účte na Security.

2.1  Overovanie telefónnym číslom

Pre overenie telefónnym číslom vložíte vaše číslo do formulára a kliknete na tlačidlo Send Code.  Nastavenie verifikácie, je potrebne ešte overiť autentifikačným kódom z emailu.

Po kliknutí na tlačidlo Submit je overovanie tel. číslom hotové.

2.2  Google autentifikátor

Tento druh overovania pri prihlasovaní, výbere peňazí alebo iných dôležitých úkonoch na burze sa osvedčil. Preto už je podmienkou na každých krypto burzách. Bezpečnosť je založená na cyklickom generovaný jedinečného čísla, ku ktorému máte prístup len vy.

Aplikáciu do vášho telefónu si môžete stiahnuť:

Po nainštalovaní v Binance kliknite na Enable Google Autentificator.

Tlačidlom Next prejdeme k ďalšiemu kroku párovania.

Dôležité je si tento kód bezpečne zálohovať, najlepšie na papier a odložiť niekde doma, aby v prípade zmeny telefónu ste si mohli autentifikáciu jednoducho obnoviť. Tento QR kód a znakový kód pre zabezpečenie bezpečnosti je neodporúčane si fotiť do telefónu pripadne ukladať niekde na internet ! V prípade straty alebo prezradenia je samozrejme pomocou podpory Binance túto autentifikáciu resetovať a nastaviť nanovo.

V Google Autentificator môžete zvoliť naskenovať kód alebo vložiť ručne tým, že opíšete kód z obrazovky do Your key, zvolíte názov a kliknete na ADD.

Po úspešnom spárovaní Binance účtu a google autentifikátora, kliknete na tlačidlo Next a zobrazí posledný 4. krok na overenie fungovania autentifikácie.

Po zadaní kódu z emailu vložíte aj aktuálny kód z g. autentifikatora a kliknete na tlačidlo Submit.

Bezpečnosť máme nastavenú dvojitým spôsobom, teda pomocou tel. čísla a google autentifikátorom.

3.    Overenie totožnosti

Pre navýšenie limitov pre výber peňazí alebo kryptomien z burzy, a taktiež pre možnosť nakupovať kryptomeny pomocou platobnej karty alebo bankovým prevodom je potrebné si nastaviť vaše osobne údaje a prejsť procesom overenia totožnosti.

Vo vašom účte kliknite na SettingsBasic Info, následne v časti Identity Verification kliknite na tlačidlo Verify.

Vyberieme krajinu pôvodu, napríklad Slovensko a klikneme na tlačidlo Start.

Po vyplnení osobných údajov pokračujete kliknutím na Submit & Continue.

Vyberiete si identifikačný doklad a kliknete na Continue.

Po úspešnom nahratí dokladov prednej a zadnej strany, nahrajte ešte vašu fotografiu a nasleduje verifikačný proces systémom Binance.

Môžete použiť mobilný telefón alebo aj PC s web- kamerou. Po kliknutí na Begin Verification sa zapne kamera, kde systém bude požadovať na verifikáciu vašu tvár a úkony, ktoré bude diktovať a zobrazovať. Môže sa jednať o:

  • Zdvihnutie ruky v úrovni tváre
  • Otvorenie úst
  • Zažmurkanie
  • A ďalšie

Po úspešnom procese overovania totožnosti sa zobrazí oznámenie.

Overenie totožnosti bude schvalené tímom Binance do niekoľkých hodín. Budú sprístupnené vyššie limity na výber kryptomien z burzy, a taktiež nákup, vklad a výber hotovosti € na váš bankový účet. Tu platí podmienka, že meno účtu z alebo na ktorý posielate peniaze musí byť rovnaké, aké mate na účte Binance, overené v predchádzajúcich krokoch.

4.    Vklad, výber, nákup a predaj kryptimien

Binance v súčasnosti poskytuje eurový účet €, takže nákup kryptomien je veľmi jednoduchý.

Potrebujeme vložiť € na Binance eurový účet, a to pomocou SEPA platby bankovým prevodom (0% poplatok, 1 deň prevod) alebo pomocou platobnej karty VISA/MasterCard (1,8% poplatok, ihneď pripísané eura na účte)

4.1  Bankový prevod

V hornej lište na Binance stránke kliknite na Buy Crypto Bank Deposit.

  1. Zvolíte Fiat, Currency vyberiete EUR (Euro). Z možnosti platby zvolíte Bank Transfer(SEPA) .
  2. V Druhom kroku zadáte sumu, ktorú chcete poslať na Binance a potvrdíte tlačidlom Continue.

Následne sa vám zobrazia údaje potrebné na zrealizovanie platby.

Tieto údaje použijete na zrealizovanie platby vo vašej banke pomocou SEPA platby v eurách.

Meno majiteľa účtu v banke musí byť totožné s menom účtu Binance. Platba by mala prebehnúť v priebehu 1 pracovného dňa.  Ak vaša banka napríklad v Česku nepodporuje SEPA platby v eurách môžete použiť  metódu pomocou platobnej karty.

Výber Eur z Binance je možný rovnako cez SEPA platbu.

Zvolíte Withdraw, Fiat. Vyberiete Currency EUR, zvolíte Bank Transfer (SEPA). Zadáte sumu v eurách, ktorú chcete vybrať z Binance na váš bankový účet a kliknete na tlačidlo Continue.

Následne vyplníte údaje vašej banky, na ktoré prídu peniaze z Binance zvyčajne do 1 pracovného dňa.

4.2  Platobná karta Visa/MasterCard

Postup je totožný s predchádzajúcim len zvolíte metódu platby Bank Card (Visa/MasterCard).

Po zadaní sumy, ktorú chcete vložiť sa vám zobrazí aj poplatok Fee za uskutočnenie platby. Po kliknutí na Continue vás presmeruje na zadanie vašich údajov platobnej karty a po potvrdení bude platba zrealizovaná ihneď.

Tak ako vklad je možný aj výber na vašu platobnú kartu.

Zvolíte Withdraw, Fiat. Vyberiete Currency EUR, zvolíte Bank Card (Visa). Zadáte sumu v eurách ktorú chcete vybrať z Binance na váš bankový účet pomocou platobnej karty a kliknete na tlačidlo Continue. Vyplníte údaje vašej platobnej karty a potvrdíte výber. Pri výbere je účtovaný poplatok 1%, ktorý bude automaticky stiahnutý.

4.3  Vklad kryptomien

Ak úž vlastníte kryptomeny na krypto peňaženke napr. Coinbase alebo inej, prípadne na inej krypto burze, môžete ich jednoducho vložiť na Binance

Zvolíte si Deposit v Crypto. Vyberiete požadovaný coin, ktorý chcete prijať na Binance a zobrazia sa vám dostupne protokoly, ktoré daná minca podporuje pre vklad na binance.

Po zvolení protokolu, ktorý taktiež podporuje vaša krypto peňaženka alebo burza sa vám zobrazí krypto adresa a QR kód s adresou. Na túto adresu zašlite ľubovoľný počet kryptomeny rovnakým platobným protokolom, ktorý ste si zvolili. Rýchlosť a poplatok za transakciu sa líši. Preto si môžete zvoliť protokol, ktorý vám najviac vyhovuje a je podporovaný na obchod stranách pri danej kryptomene.

4.4  Výber kryptomien

Pre výber krpytomien z Binance na inú krypto peňaženku alebo krypto burzu, zvolíte Withdraw, Crypto. Vyberiete coin kryptomenu, zadáte adresu kryptomeny na inej peňaženke alebo burze a protokol ktorý podporuje. Zadáte počet kryptomeny na výber a stlačíte Submit.

Následne prebehne dvojité overenie kódom z emailu a google autentifikátorom. Po úspešnej autentifikácií potvrdíte výber a krpytomena bude odoslaná.

 

4.5  Zostatky

V hornej lište kliknete na Wallet, Fiat and Spot sa zobrazia vaše aktuálne zostatky vašich kryptomien.

 

5.    Obchodovanie (Trading) na Binance

Binance ponúka 2 možnosti vzhľadu web stránky na obchodovanie – základný a pokročilý. Obchodovanie je založené na nákupe a predaji kryptomien za dominantnú marketovú kryptomenu, ktorými na Binance sú Bitcoin, Ethereum, Binance Coin (BNB), Fiat meny (EUR, USD, GBP) a ďalšie.

V Základnom menu napravo si môžeme zvoliť pár, s ktorým chceme obchodovať.

5.1  Limit Trading

Pri obchodovaní máte možnosť si vybrať Limit, Market alebo Stop-Limit. U možnosti Limit musíte zadať cenu kryptomeny, za ktorú ju chcete nakúpiť a vaša objednávka sa zaradí do zoznamu.

Vytvorené obchody vidíme v Open Orders, následne po naplnení sa presunú do Order History.

               5.2 Market Trading

Pri type Market si nastavíte iba množstvo kryptomeny, ktoré chcete predať alebo kúpiť a systém automaticky vašu požiadavku zobchoduje za najlepšiu momentálnu cenu.

5.3 Stop-Limit Trading

Stop-Limit slúži ako limitný príkaz, v prípade že cena kryptomeny sa dostane na zadanú stop hodnotu, vykoná sa príkaz na odpredaj alebo nákup.

Ak mame napríklad stratégiu, že na nejakú časť kryptomien chceme použiť STOP LOSS. Použijeme limitný STOP príkaz na odpredaj pri želanej cene s akceptovateľnou stratou. A ďalšiu časť kryptomien nastavíme na TAKE PROFIT teda STOP limit príkaz na predaj pri želanom zisku.

SELL – STOP je cena pri ktorej sa má vytvoriť príkaz na odpredaj. Limit je cena za ktorú chceme kryptomenu predať. Teda ak hodnota krpytomeny prudko klesá mala by byť STOP cena vyššia ako Limit aby sa nám kryptomena okamžite predala.

Pri BUY – ak chceme nakúpiť pri prudšom poklese, nastavíme STOP cenu menšiu ako LIMIT cenu.

Po kliknutí pri LIMIT STOP príkaz sa zobrazí sumárne vyskakovacie okno. Po potvrdení sa vytvorí STOP limit objednávka pri zadaných cenách.

STOP limit príkazy pokiaľ sa nenaplnia budú v Open Orders, kde ich môžeme zrušiť kliknutím na Cancel.

Prajeme veľa úspešných obchodov pomocou najznámejšej a najväčšej krypto zmenárne BINANCE.