Najznámejšia elitná hackerská skupina Anonymous varuje Elona Muska

Ako všetci viete, Elon Musk si posledné mesiace znepriatelil obrovské množstvo ľudí najmä v oblasti kryptomien. Na našom webe ako aj všade na internete sme mohli vidieť desiatky až stovky článkov o tom, ako tento človek manipuluje s krypto trhom a niekedy nám príde, že ľudia prestali sledovať grafy či skvelé fundamentálne správy a namiesto toho všetci sledujú len Twitter tohto miliardára. Netrvalo to však dlho a na celú túto situáciu zareagovala formou videa aj najznámejšia elitná hackerská skupina Anonymous.

O tejto skupine ste určite už všetci aspoň raz v minulosti počuli. Prvé zmienky o Anonymous siahajú do roku 2003, čím teoreticky môžeme usúdiť, že zhruba v tomto roku bola skupina založená. Koľko členov sa v tejto skupine naozaj nachádza, ostáva neznáme. Nakoľko je však Anonymous celosvetová organizácia, môžeme usúdiť, že počet členov je niekoľko desiatok až stoviek. V roku 2012 dokonca časopis Time zaradil Anonymous do zoznamu TOP 100 najvplyvnejších ľudí na svete, avšak v roku 2018 ich sociálne siete, ktoré sledovali milióny užívateľov po celom svete zmizli. Skupina sa následne ozvala v roku 2020, kedy podporila protesty v USA, týkajúce sa Georga Floyda.

Ako však plynie s názvu, skupina sa po dlhšom čase ozvala aj teraz a to práve kvôli už spomenutému miliardárovi, Elonovi Muskovi. Anonymous v prvých sekundách videa vysvetľujú, že Elon Musk bol za posledné roky azda najobľúbenejším miliardárom práve vďaka jeho perfektným marketingovým schopnostiam či už v rámci spoločností Tesla, NeuraLink, SpaceX, Solarcity či napríklad Starlink. Pripomínajú však, že miliardár si za posledné mesiace svoju reputáciu extrémne pokazil práve kvôli arogantnému správaniu na trhu kryptomien, pričom ho skupina označila ako „narcistického pracháča”. Toto video bolo pridané na kanál s názvom Anonymous pred 2 dňami, pričom si ho stihlo pozrieť už viac ako 2 milióny ľudí. Toto video má momentálne viac ako 8 500 komentárov, 3 500 dislajkov a viac ako 58 000 lajkov. Je teda očividné, že drvivá väčšina ľudí s hackerskou skupinou súhlasí, presne ako aj my.

Správanie Elona Muska presahuje všetky hranice a je veľmi smutné, že jediný človek môže hýbať s cenou akejkoľvek kryptomeny, ktorú čo i len spomenie vo svojom Tweete tak, ako sa mu zachce. Nedávno sa však, zakladateľ kryptomeny Ethereum, Vitalik Buterin vyjadril, že skôr či neskôr Elon úplne stratí svoj vplyv na kryptomeny a ľudia ho začnú ignorovať. Dovtedy pokiaľ SEC nezačne riešiť vplyv vplyvných ľudí aj na tento trh, si Elon bude môcť robiť čo chce. My sme však zvedaví, čo sa bude diať najbližšie mesiace, nakoľko sa skupina na konci videa vyjadrila tak, že ich Elon ,,môže očakávať” a že ,,práve našiel svojho súpera”.

Medzitým však Forbes vyzdvihol otázku, či naozaj ide o skupinu Anonymous, nakoľko kanál na ktorom sa video nachádza má iba 3 videá a účet na Twitteri s názvom YourAnonNews, ktorý má cez 6,7 milióna sledovateľov priblížil, že video nepochádza z produkcie hackerskej skupiny. Na pravdu si tak budeme musieť počkať. Ako vnímate správanie Elona Vy?

Zdroj