Najväčšiu kryptoburzu na svete povedie v rámci Európy chlapík zo Slovenska

Najväčšiu krypto burzu na svete, ktorá bola založená iba v roku 2017 pozná každý z nás a je doslova nemožné o nej nepočuť, pokiaľ sa aktívne zaujímate o kryptomeny. Ide o šialený úspech tejto burzy, ktorej zakladateľ Changpeng Zhao sa už stihol stať miliardárom, pričom k roku 2021 je jeho odhadované čisté imanie 1,9 miliardy dolárov. Binance síce posledné mesiace mala pomerne veľké problémy v rámci Európy, no nič nenasvedčuje tomu, že by na tomto trhu mala táto burza skončiť ako tomu bolo v rámci USA. Binance totiž len prednedávnom oznámila, že spoločnosť bude v Európe riadiť chlapík zo Slovenska menom Martin Bruncko.

,,Som veľmi nadšený, že sa pripájam k Binance v novej fáze rastu, pretože začína klásť veľký dôraz na dodržiavanie predpisov a expanziu do tradičnejších oblastí fintech. Neuveriteľná komunita, ktorú sa Binance podarilo v priebehu rokov vybudovať, jej špičkové technológie a posun smerom k užšej spolupráci s regulátormi dávajú Binance takmer neobmedzené možnosti. Teším sa na realizáciu tohto potenciálu v Európe aj mimo nej.“

O Martinovi pravdepodobne nikto z Vás nikdy nepočul tak je jednoznačne na mieste napísať o ňom zopár slov. Martin v minulosti za známym AeroMobilom, bol členom rady eurovalu či poradcom dubajskej vlády. Ako teda vidíte, môžeme v pokoji povedať, že ide o veľmi aktívneho chlapíka. Nový viceprezident spoločnosti Binance sa v Európe plánuje sústrediť na Francúzsko, kde vzhľadom na postavenie tohto štátu môže vzniknúť nové centrum tejto krypto burzy nie len v rámci Európy ale aj celého sveta. Takýto nápad sa podľa všetkého pozdáva aj prezidentovi Macronovi, pričom informáciu priniesol samotný Forbes.

Zdroj