Najväčšie ekonomiky sveta sa dohodli na zlepšení cezhraničných platieb aj prostredníctvom CBDC

Je to ešte stále len pár hodín odvtedy, čo sa uskutočnilo stretnutie G20 v talianskych Benátkach, pričom sa tentokrát stretávali ministri financií a guvernéri centrálnych bánk a nie prezidenti. Pre širokú verejnosť ide samozrejme iba o nudné stretnutie, avšak tentokrát máme skvelé správy aj pre fanúšikov kryptomien.

V prebiehajúcej diskusii totiž zaznelo viacero názorov a uznaní potreby digitalizácie, nakoľko samotná G20 uznala, že ,,pokročilá a dobre fungujúca digitálna infraštruktúra je dôležitým hnacím motorom pre oživenie ekonomiky a že bude aj naďalej podporovať spoluprácu medzi verejnými a súkromnými investormi s cieľom mobilizovať ďalšie investície do infraštruktúry.“

Následne prišla na rad aj téma CBDC, kde sa celé G20, ako aj guvernér Čínskej ľudovej banky dohodlo a zdôraznilo, že CBDC aj globálne stablecoiny musia spĺňať predovšetkým príslušné právne a regulačné požiadavky, inak nebudú schválené. Je teda jasné, že o pár rokov sa bude všetko digitalizovať, čoho dôkazom je aj pripravované digitálne euro.

Zdroj