Najväčšia latinskoamerická investičná banka vstupuje do sveta kryptomien

Navzdory menšiemu poklesu, ktorý sme mohli od pondelka na trhu s kryptomenami vidieť, tu máme ďalšiu doslova gigantickú pozitívnu správu pre celý svet. Najväčšia latinskoamerická investičná banka totiž oficiálne oznámila jej vstup do sveta kryptomien, pričom svojim klientom umožňuje investíciu do tohto sektoru. Reč je konkrétne o brazílskej banke BTG Pactual, ktorá len pre zaujímavosť spravovala len v minulom roku celkové aktíva vo výške 72,6 miliardy dolárov.

Banka umožňuje svojim klientom investíciu do kryptomien prostredníctvom ich krypto aplikácie s názvom Mynt. Podľa dostupných informácií bude zatiaľ dostupné obchodovanie iba s dvoma kryptomenami, a to konkrétne s BTC a ETH. Podľa Andreho Portilha, vedúceho digitálnych aktív v spoločnosti BTG Pactual bude pre verejnosť neskôr dostupné široké spektrum kryptoaktív.

,,Momentálne budeme mať na trhu dve hlavné digitálne aktíva, ale časom zaradíme aj ďalšie kryptomeny na obchodovanie. Budeme mať kompletnú platformu s aktívami založenými na blockchaine.“

Zdroj