Najsilnejšia banka v Rusku sa chystá uviesť na trh krypto zmenáreň vo švajčiarskom Zürichu.

   Rusko je dôležitým finančným trhom vo svete a jeho zapojenie do vývoja kryptomien má veľký význam. Dňa 11. januára 2018 najväčšia banka v Rusku oznámila, že investovala do špecializovaného laboratória distribuovanej databázy  „blockchain“. Vedúci spoločnosti Sberbank, Herman Gref, ubezpečil obyvateľov, že potrebujú podporiť digitálne kryptomeny kvôli ekonomike krajiny.

O budúcich plánoch spoločnosti Sberbank

   Ruská banka v súčasnosti pripravuje plán na založenie krypto zmenárne v Zürichu. Andrey Shemetov, vedúci globálnych trhov spoločnosti Sberbank, vydal oznámenie 30. januára 2018 .

   Tvrdil, že “obchodovanie na globálnych trhoch je oblasťou neustáleho vývoja, a preto kvôli našej stratégii plánujeme pokračovať vo vývoji on-line produktov. Skúsenosti Vladimíra Yarovoya v udržiavaní rýchleho vývoja prostredníctvom nových produktov a inovácií budú neoceniteľné, pretože spoločnosť Sberbank CIB podporuje vývoj svojich návrhov pre lepšiu uspokojenie potrieb zákazníka “.

   Tím banky oznámil, že krypto zmenáreň bude fungovať pod názvom Sberbank AG a bude sídliť v Zürichu. Tento projekt bude umiestnený vo Švajčiarsku kvôli budúcim zmenám v ruských reguláciách. Preto bude mať spoločnosť  slobodu vykonávanie svojich odborných činností v súlade s tímovými preferenciami a požiadavkami trhu.

   Bohužiaľ, Shemetov oznámil, že mnohí užívatelia nebudú môcť využívať služby ponúkané budúcou zmenárňou, pretože kryptomeny sú veľmi volatilné. Poskytované služby budú k dispozícii len právnickým osobám.

   Švajčiarsko je silný finančný trh, ktorý zahŕňa krypto technológie. Je známy hlavne svojím strediskom nazývaným “Crypto Valley” so sídlom v Zug-u. Samozrejme, ak dva dôležité trhy spolupracujú, môžeme predpokladať budúcu technologickú revolúciu.

   V súčasnosti nie je známe, kedy bude projekt spustený.

Zdroj : link