Na jeseň tohto roku spusti Japonsko svoj prvý krypto fond

Ako vidíte, správ z krypto sveta je každým dňom obrovské množstvo a výnimkou nie je ani dnešný deň, keď tokijský finančný gigant SBI Holdings Inc. oznámil svoje plány na spustenie prvého kryptomenového fondu v Japonsku. Berie si tak príklad z inštitúcií z celého sveta, ktoré svojim klientom umožňujú prístup ku krypto investíciám a to najmä vo forme vlastných krypto fondov. Je to len nedávno čo sme oznámili, že obrovské americké banky akými sú JPMorgan a Wells Fargo prejavili záujem poskytnúť svojim klientom prístup ku krypto fondom, pričom sa do toho zoznamu neustále pripájajú ďalšie veľké svetové mená inštitúcií. V tomto prípade pôjde o prvý fond zameraný na investície do kryptomien v Japonsku, ktorý poskytne individuálnym investorom túto formu diverzifikácie, informuje Bloomberg.

Presný dátum spustenia prvého krypto fondu v Japonsku zatiaľ nie je známy, podľa SBI Holdings Inc. by to však malo byť najneskôr do konca novembra tohto roku. Riaditeľ SBI Holdings, Inc. Tomoya Asakura predpovedá, že fond by mohol dosiahnuť niekoľko stoviek miliónov dolárov, ktoré budú investované do obľúbených kryptomien ako BTC, ETH, XRP alebo LTC, ako aj do mnohých ďalších. Tomoya Asakura sa tiež na záver vyjadril nasledovne:

,,Chcem, aby kryptomeny ľudia držali spolu s inými aktívami a na vlastnej koži zažili, ako to môže byť užitočné pri diverzifikácii portfólií. Ak sa nášmu prvému fondu bude dariť, chceli by sme rýchlo prejsť k vytvoreniu druhého.“

Zdroj