Mojang Studios sa rozhodlo zakázať NFT v hre Minecraft

Na minuloročný boom odvetvia NFT nikto z nás určite nezabudol, nakoľko dosiahol bezprecedentných čísel a keďže ide ruka v ruke s krypto sektorom, už nejaký ten mesiac aj toto odvetvie stagnuje. V pozadí sa však mnohé firmy čoraz viac zaujímajú o NFT odvetvie, nakoľko mnohí veria, že ide o neoddeliteľnú súčasť bežného života každého z nás a taktiež súčasťou metaverza. Takýto názor však prekvapivo nemá vývojárske herné štúdio Mojang Studios, ktoré sa rozhodlo zakázať NFT v hre Minecraft, ako aj celú blockchain technológiu.

„NFT nezahŕňajú celú našu komunitu a delia hráčov na tých, ktorí majú a nemajú. Špekulatívna cenotvorba a investičná mentalita okolo NFT odvádza pozornosť od hrania hry a podporuje ziskovosť, o ktorej si myslíme, že nie je v s dlhodobou radosťou a úspechom našich hráčov.“

Mojang Studios sa ďalej vyjadrilo, že ,,rovnako ako každý digitálny súbor je možné NFT kopírovať, presúvať alebo dokonca vymazávať“ a preto sú v spoločnosti presvedčení, že to nie je v súlade s hodnotami Minecraftu a jeho hraním. Treba však podotknúť, že aj keď sa súčasné správy zdajú byť voči NFT a blockchainu negatívne, spoločnosť oznámila, že budú sledovať vyvíjajúcu sa technológiu a možno jedného dňa implementujú niečo podobné do hry, no tak skoro sa to podľa ich slov nestane. Minecraft len v týchto dňoch získalo titul najpredávanejšej hry v histórii, s 238 miliónmi predanými kópiami hry.

Zdroj