Miliardár Stanley Druckenmiller si myslí, že dolár by v budúcnosti mohol byť nahradený kryptomenou

Svet sa neustále vyvíja a v podstate neubehne deň, kedy by sme nezachytili nejaký nový vynález. Miliardár Stanley Druckenmiller si však myslí, že dolár by v budúcnosti mohol byť nahradený kryptomenou. Dolár totiž podľa neho už nebude svetová rezervná mena v najbližších 15 rokoch, čím sa otvárajú dvere pre nejakú kryptomenu, ktorá by sa mohla stať národnou menou USA a možno dokoncou svetovou menou. Nemyslí si však, že bude dolár nahradený nejakou fiat menou, nakoľko podľa neho je „Európa je úplný chaos“ a „Kto má dôverovať Číňanom?“, pričom dodal:

„Kvalita súťaže, ktorá príde proti zavedeným subjektom v tomto priestore, bude brutálna.“

Poznamenal taktiež, že hoci je Ethereum lídrom v budovaní inteligentných zmlúv (smart contracts), nedominuje v každodenných transakciách a preto verí, že ďalšia generácia vývojárov sa bude snažiť zlepšiť aj súčasnú blockchain technológiu. Keď sa totiž povie Ethereum, naozaj obrovské množstvo ľudí očakáva, že Ethereum jedného dňa Bitcoin nahradí. Druckenmiller sa vyjadril aj k tomu, pričom povedal veľmi dobrý argument.

„Bitcoin je 14 rokov stará značka a bude veľmi ťažké sa ho zbaviť. Je tu už dosť dlho a samozrejme je tu taktiež obmedzená ponuka.“

Nech už to dopadne akokoľvek, jedno musíme Druckenmillerovi uznať. Svet sa neustále vyvíja a to, čo platí dnes, vôbec nemusí platiť za 10 rokov. Bude však fascinujúce sledovať, ako sa svet bude vyvíjať.

Zdroj 1
Zdroj 2