Miera adopcie kryptomien v Afrike naďalej láme rekordy

Posledné dni sme Vás niekoľkokrát informovali o skvelom progresívnom a priateľskom postoji voči kryptomenám najmä pri Spojených štátoch amerických a Japonsku, avšak dnes tu máme ďalšie skvele správy, ktoré sa tentokrát týkajú Afriky. Adopcia kryptomien v niekoľkých afrických krajinách rastie práve vďaka rôznym novým projektom a obyvateľom, ktorí sú ochotní  vzdelávať sa v tomto sektore, pričom práve africké blockchainové projekty neustále priťahujú veľké množstvo financií.

„Nedostatok spoločných pôvodných finančných systémov a obrovská populácia, predovšetkým bez bánk, to všetko prispieva k popularite a rastu kryptomien na kontinente.“

Počas prvých troch mesiacov tohto roka vložili investori rizikového kapitálu (VC) do blockchainových spoločností 91 miliónov dolárov, čo je číslo, ktoré v druhom štvrťroku vzrástlo na 213 miliónov dolárov. Môžeme vidieť, že miera adopcie kryptomien v Afrike aj naďalej láme rekordy, čo teší mnohých krypto nadśencov. Napriek nárastu krypto investorov v Afrike však zostáva regulačný prístup väčšiny krajín nejasný. Krajiny ako Južná Afrika preto oznámili plán regulácie a integrácie sektora do hlavného prúdu finančného systému.

Zdroj