Marshallove ostrovy plánujú vydať národnú kryptomenu

Malý ostrovný národ s menej ako 60 000 obyvateľmi,  medzinárodne známy ako bývalé testovacie miesto pre jadrové zbrane, sa pripája k najnovšiemu horúcemu trendu – vydávaniu národnej kryptomeny. Očakáva sa, že plánovaná kryptomena Govcoin bude vydaná ešte v tomto roku.

Govcoin ICO

   Marshallove ostrovy plánujú vydávať svoju vlastnú kryptomenu ako oficiálne zákonné platidlo, známe ako Sovereign (Panovník). Miestny parlament tento týždeň hlasoval za pokračovanie v plánovaní vydania kryptomeny, uviedol v rozhovore pre agentúru Bloomberg senátor Kenneth Kedi. Rada má ešte niekoľko dní na prípadné námietky, ale senátor tento krok nepredpokladá.

   Ako odhalil David Paul, asistent prezidenta, očakáva sa, že Sovereign bude vydaný v tomto roku. Vláda Marshallových ostrovov zabezpečí počiatočnú ponuku mincí (ICO) a burzy budú môcť požiadať o obchodovanie s menou. Tento krok je považovaný za spôsob, ako posilniť miestne rozpočty.

„Toto bolo špeciálne zamerané na dlhodobé potreby krajiny.“

Časť finančných prostriedkov získaných v ponuke ICO bude tiež použitá na financovanie zdravotnej starostlivosti ostrovanom, ktorí nesú následky po americkom testovaní jadrových zbraní pred desiatimi rokmi.

Národný krypto trend

   V posledných rokoch prebiehali diskusie medzi centrálnymi bankami o vydávaní národných kryptomien, hlavne v snahe vytvoriť „bezhotovostnú spoločnosť“. Záujem mladých ľudí o Bitcoin a kryptomeny celkovo je pre nich hnacím motorom k vedeniu týchto diskusií. Tento trend sa však v poslednej dobe stal oveľa silnejším, zrejme kvôli tomu, že Venezuelská vláda pretlačila svoje vlastné Petro.

   Skutočná potenciálna hodnota takýchto národných kryptomien je stále nejasná. Pre občanov tieto digitálne meny nebudú ponúkať lákavú slobodu od štátnej kontroly, ak sú skutočne riadené vládou. A ak nie sú riadené štátom, nebudú pre centrálnych bankárov prínosom. Ako nedávno informovalo ruské ministerstvo financií, vytvorenie centralizovanej kryptomince sa zdá byť nemožné, keďže základným pilierom kryptomien je decentralizácia.

Zdroj: link