Litecoin sa stabilizuje

Napriek tomu, že včera vo večerných hodinách vyzerali trhy s kryptomenami dosť nepokojne, väčšina z nich stále zostáva v zelených číslach. Mnohým altcoinom sa polepšilo, vrátane ceny Litecoinu.  Vďaka nárastu o 6,46% za posledných 24 hodín sa jeho cena dostala na hodnotu 181 dolárov. Bude zaujímavé sledovať, či a kedy cena Litecoinu stúpne na 200 dolárov, prípadne viac.

Cena Litecoin sa javí ako silná

Vždy je dobré vidieť, že víkendové burzy sú v zelených číslach. V minulom roku bol totiž víkend takmer vždy synonymom veľkých poklesov cien. Zdá sa však, že rok 2018 môže byť v tomto ohľade veľmi odlišný. Majte na pamäti, že toto je vždy len dočasný stav príslušného trhu, ale zatiaľ sa zdá, že cena Litecoinu je na tom dobre. Hoci nárast o 63,46% nie je ohromujúci, ale po náročnom týždni je to určite pozitívny znak.

Cena LTC je vo výške 181 USD. To je pre LTC solídna cenová úroveň, pretože jeho cena sa pohybovala medzi 214 a 171 USD počas celého uplynulého týždňa. Nájdenie pevnej podpory, na základe ktorej je možné naďalej stavať, je bezpodmienečne potrebné pre všetky kryptomeny. V prípade Litecoinu sa zdá, že v súčasnej dobe sa jeho základná suma bude pohybovať na úrovni už spomínaných 180 USD. Myslite však nato, že trhy sú stále veľmi volatilné a veci sa môžu zvrtnúť mihnutím oka.

S nárastom hodnoty USD o 6,46%, to s cenou LTC vyzerá sľubne. Síce stále klesá hodnota BTC o 0,1%, ale v tomto bode je takmer zanedbateľná. Ak altcoiny získajú späť svoju hodnotu v porovnaní s Bitcoinom, môžeme byť svedkami raketového štartu cien skôr, ako by si to ľudia mohli myslieť. Samozrejme, potrvá určitý čas, kým bude cena LTC opäť vo výške 200 USD, ale ak tento trend bude pokračovať, nemalo by to trvať dlhšie ako týždeň.

S objemom obchodov vo výške 338,7 mil. USD za 24 hodín to s celosvetovým dopytom po Litecoine nevyzerá byť na bode mrazu. V každom prípade sa to však môže zmeniť a zdá sa, že je otázkou času, kedy sa celkový objem obchodovania s kryptomenami vráti na úroveň 40 mld. USD. Za posledných 24 hodín bol celkový objem kryptoobchodov  vo výške 24,97 mld. USD, čo je určite oveľa nižšia suma, akú by sme radi. Toto zníženie objemu možno pripísať začínajúcemu víkendu, ako aj volatilite búrz.

Hlavnou zmenárňou pre Litecoin je GDAX s objemom takmer 41 mil. USD. OKEx sa drží hneď za ním so svojimi USDT a BTC obchodnými dvojicami. Ďalším fiatovým menovým trhom na zozname je dvojica LTC/USD spoločnosti Bitfinex s ďalšími 24,8 miliónmi dolárov. Je dobré vidieť, že nový kapitál vstupuje na trh s kryptomenami vďaka Litecoinu. Viac investorov bude mať za následok vyššie ceny a snáď aj oveľa menej krátkodobých manipulácií s cenami. Či to tak naozaj bude, ukáže len čas.

Nasledujúce týždne budú rozhodujúce pre prakticky všetky kryptomeny, pretože buď budeme vidieť veľký nárast alebo naopak strmý pokles. Najlepším krokom v tejto chvíli je nejako ustáť poklesy a sledovať, ako sa veci budú ďalej vyvíjať.

Zdroj: https://themerkle.com/litecoin-price-finds-stable-support-near-181/