Letecká spoločnosť ktorá ako prvá prijala platby cez Bitcoin, odteraz prijíma platby cez Bitcoin Cash, Ethereum a Dogecoin

Úspešná lotyšská letecká spoločnosť airBaltic oznámila počiatok prijímania platieb cez Bitcoin Cash, Ethereum a Dogecoin za svoje letenky. Táto spoločnosť začala spolupracovať s poskytovateľom krypto-platobných služieb BitPay, čím umožnila svojim zákazníkom nákup leteniek za už spomenuté kryptomeny.

K situácii sa vyjadril aj výkonný riaditeľ spoločnosti airBaltic, Martin Gauss, ktorý si myslí, že spoločnosť týmto krokom opäť raz vylepšila svoje služby.

,,Ako inovatívna letecká spoločnosť sa vždy snažíme hľadať spôsoby, ako zlepšiť naše zákaznícke služby už od procesu rezervácie. V priebehu rokov využilo túto možnosť platby asi 1 000 klientov, čo sa nemusí zdať veľa, ale cestujúcim stále ponúka jedinečnú možnosť platby, ktorú nikde inde nenájdete.“

V roku 2014 sa airBaltic stala prvou leteckou spoločnosťou na svete, ktorá začala prijímať platby cez kryptomenu Bitcoin, čím sa iba ukázalo, ako je táto spoločnosť inovatívna. Sídlo tejto firmy je v areáli medzinárodného letiska v obci Mārupe, blízko mesta Riga. Spoločnosť dočasne pozastavila prevádzku letov 17. marca 2020 z dôvodu pandémie koronavírusu a lety boli znovu spustené iba v obmedzenom režime 18. mája 2020.

Zdroj (Source)