Ktorá sociálna sieť ako prvá integruje Bitcoin?

Za posledné týždne či mesiace sa v krypto sfére neustále diskutuje o tom, ktoré krajiny schvália Bitcoin ako zákonné platidlo, či napríklad o tom, ktoré krajiny si vytvoria vlastnú digitálnu menu centrálnej banky. Čoraz viac sa však objavuje viacero tipov na to, ktorá sociálna sieť ako prvá integruje Bitcoin v presvedčení, že sa Bitcoin definitívne stane menou internetu a podľa najnovších informácií, to bude možno práve Twitter.

Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ sociálnej sieti Twitter, Jack Dorsey totiž odhalil, že práve Bitcoin bude veľkou súčasťou ich spoločnosti, nakoľko verí, že je najvhodnejším kandidátom k tomu, aby sa z neho stala hlavná mena internetu. Jack je totiž okrem iného aj veľkým fanúšikom kryptomien a nie je až takým veľkým prekvapením, že túto integráciu plánujú už nejaký čas, vďaka čomu by podľa vlastných slov mohli ,,ľudia a spoločnosti voľne obchodovať s tovarmi a službami kdekoľvek na planéte.“

Dorsey následne dodal, že okrem Twitteru existuje aj ďalší gigant, Facebook, ktorý pracuje na svojom vlastnom krypto projekte Diem.

Zdroj