Ktorá ďalšia krajina prijme Bitcoin ako legálne platidlo?

Určite Vám v posledných mesiacoch neunikla informácia, že stredoamerická krajina Salvádor prijala Bitcoin ako legálne platidlo ako vôbec prvá krajina na svete, keď jej prezident Nayib Bukele predstavil nový zákon. Táto informácia doslova obletela svet, pričom podľa najnovších informácií to kryptomenou Bitcoin nekončí a krajina už údajne pracuje aj na vlastnej alternatíve presne tak ako mnohé ďalšie krajiny vo svete, čím sa svet stáva čoraz viac digitálnym.

Na túto tému urobil nedávno prieskum aj známy portál Coinmarketcap, ktorý sa ľudí spýtal, že ktorá ďalšia krajina by podľa nich mohla prijať Bitcoin ako zákonné platidlo. Pochopiteľne treba brať tento prieskum s rezervou, nakoľko bežní ľudia o takýchto zásadných informáciách samozrejme nerozhodujú, no aj tak je veľmi zaujímavé čítať výsledky tohto prieskumu.

Ako môžete vidieť na zozname vyššie, na prvých priečkach sa objavili štáty Južnej Ameriky, čo ani nie je žiadnym prekvapením, najmä ak sa jedná o Paraguaj. Táto krajina totiž plánuje ísť ruka v ruke s novou generáciou a je v podstate otvorená totožnému scenáru ako v prípade krajiny Salvádor. Prekvapením však boli najmä dve krajiny, ktoré sa v tomto zozname objavili. Ide najmä o Spojené štáty a Indiu.

Druhý menovaný štát ako viete ešte stále nemá jednotný regulačný rámec, pričom obe krajiny nemajú úplne priateľský prístup ku kryptomenám, aj keď pre teraz sú v oboch krajinách povolené. V Indii však stále visí otázka, či to tak bude aj naďalej a v prípade USA je to zase o niečo komplikovanejšie, nakoľko každý úradník či guvernér má na kryptomeny iný názor. Čo si myslíte Vy – ktorá ďalšia krajina prijme Bitcoin ako legálne platidlo?

Zdroj