Kryptotrhy sa odrazili od dna a stúpajú hore

   Všetky z top 10 kryptomien zaznamenali od štvrtkového rána vzostup o vyše 20%, čo pre trh znamená začiatok obnovy.

  Vysoká korelácia medzi cenou bitcoinu a objemom celého trhu pokračovala, pričom všetkých 100 najvýznamnejších kryptomien stúpalo.

   To je nepopierateľne povzbudzujúce znamenie, že našiel tento trh podporu, avšak trhový limit je od začiatku januára naďalej klesajúcou hodnotou. Celková trhová stropná sadzba sa pohybuje okolo 390 miliárd dolárov, čo je výrazne menej v porovnaní s celosvetovou výškou 800 miliárd dolárov v januári.

   Mnohí veria, že oživenie trhu bolo oveľa optimistickejšie ako očakával podľa svojich vyjadrení americký senát. Ten naznačoval, že USA smerovali smerom k zlepšeniu regulačných smerníc, na rozdiel od zakázania digitálnych mien.

„Dlhujeme tejto novej generácii rešpekt k ich nadšeniu pre digitálne meny a premyslenú a vyváženú reakciu, nie odmietavú,“ povedal Christopher Giancarlo, predseda Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC).

   Toto je postoj, ktorý je väčšinou zdieľaný v krypto svete, pretože regulácia a vládna spolupráca vedie k väčšej istote na trhu.

Komentáre Giancarla uvítala aj bitcoinová komunita, vzhľadom na obavy z pripomienok indického ministra financií Aruna Jaitleyho. Počas svojej rozpočtovej reči Jaitley povedal: „Vláda neuznáva kryptomeny ako zákonné platidlo alebo mince a príjme všetky opatrenia na odstránenie použitia týchto kryptomenových aktív pri financovaní nelegálnych činností alebo ako súčasť platobného systému.“

   Niektorí to vnímajú ako priamu hrozbu pre digitálne meny v Indii a na celom svete, ale postoje Kórey, Ameriky a Indie sa zdajú mať podobnú povahu. To znamená, že sa vyžadujú nariadenia – ale zakázať to nie je len ťažké, ale navyše nikto nemá výhodu.

  Vzhľadom na volatilitu je ťažké presne určiť, čo vytvára takéto kolísanie. Nepochybne zavedenie termínovaných trhov významne ovplyvnilo cenu bitcoinu. Jednoduchšia odpoveď však môže spočívať v skutočnosti, že trh prirodzene nájde rovnováhu po masívnej korekcii. Pokiaľ trh ešte má kupujúcich, komodita nakoniec nájde svoju ustálenú úroveň. V záujme bitcoinovej komunita dúfajme, že tento odraz nie je falošným úsvitom.

Zdroj: Link