Kryptopeňaženková aplikácia ‚Mobi‘ podporuje Segwit

SegWit zlepší škálovateľnosť, zníži transakčné poplatky a zvýši rýchlosť transakcie v sieti Bitcoin.

   Multimenová mobilná aplikácia pre kryptopeňaženku Mobi oznámila, že podporuje bitcoinové adresy SegWit a povzbudzuje všetkých zákazníkov Mobi, aby zmenili svoje adresy BTC na adresy SegWit. Mobi tiež ponúkla motivačné kupóny pre používateľov, ktorí prejdú na SegWit pred 30. júnom.

   Mobi sa označuje za vysoko bezpečnú a všestrannú digitálnu peňaženku, ktorá prináša užívateľom UX ďalšej generácie používateľov na celom svete. Aplikácia umožňuje používateľom posielať a prijímať Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin a Ethereum iba s ich telefónnymi číslami; používatelia môžu tiež použiť Mobi na konverziu kryptomien na viac ako 150 fiat mien.

   SegWit je kontroverzná a dlho očakávaná aktualizácia softvéru pre sieť Bitcoin, ktorá bola navrhnutá s cieľom zlepšiť škálovateľnosť, znížiť transakčné poplatky a zvýšiť rýchlosť transakcie.

SegWit už prijal Coinbase a Bitfinex

   Aplikácia je najnovšia v rade vysokokapacitných búrz a aplikácií na podporu integrácie SegWit. Spoločnosť Coinbase a spoločnosť Bitfinex oznámili, že integrujú SegWit v decembri 2017 a februári roku 2018.

   Po oznámení o integrácii uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Bitfinex – Paolo Ardoino: „SegWit poskytuje nielen okamžitý prínos pre používateľov, ale aj základ pre budúci vývoj systému Bitcoin. Sme veľmi radi, že prostredníctvom tejto implementácie môžeme zákazníkom ponúknuť o 20% nižšie poplatky, ako aj zrýchlenie transakčných časov.“

   Coinbase bola kritizovaná za „chybnú“ implementáciu SegWit. Crypto Insider uviedol, že zákazníci tvrdili, že ich finančné prostriedky boli stratené z dôvodu odoslania ich finančných prostriedkov na „náhodné staršie adresy“ namiesto príslušných adries SegWit. Chyba však už bola opravená.

Zdroj: link