Kryptomeny v hudobnom priemysle

Len nedávno sme poukázali na fakt, že kryptomeny sa postupne stávajú neoddeliteľnou súčasťou každého odvetvia a dnes tu máme najnovšie informácie ktoré poukazujú na fakt, že sa kryptomeny po prvýkrát v histórii zaradili aj do hudobného priemyslu, presnejšie do hudobných videí. Španielsky spevák Huecco sa totiž stal prvým umelcom na svete, ktorého najnovšie hudobné video bolo financované kryptomenou Bitcoin, čo potvrdila aj výkonná riaditeľka Coinmotion, ktorá sa vyjadrila nasledovne:

„Radi inovujeme prémiovými službami na požiadanie, keďže sme prví, ktorí spustili službu Private Crypto Banking v Španielsku. Keď nás Huecco požiadal o spoluprácu na takomto jedinečnom projekte, ktorý okrem prvého videoklipu na svete financovaného výhradne z Bitcoinu, umožňuje prispieť k zvyšovaniu povedomia a podpore rozvoja tohto sektora v Španielsku, neváhali sme zúčastniť sa na ňom.“

Tento projekt s názvom Bajo Tu Piel (Pod tvojou kožou) oficiálne podporila krypto platforma Coinmotion, čo vyplýva z ich tlačovej správy. Ako sme sa mohli v tejto správe dočítať, cieľom tejto spolupráce bolo propagovať krypto a dostať ho ešte viac do tzv. mainstreamu. Kryptomeny v Španielsku značne napredujú a sú tiež veľmi obľúbené, čo potvrdzuje aj fakt, že v roku 2020 bolo Španielsko piatou krajinou vo svetovom rebríčku používania kryptomien po USA, Číne, Japonsku a Veľkou Britániou.

Zdroj