Kryptomeny sa v Austrálii stávajú čoraz viac populárnymi

Ako sme Vás už viackrát informovali, Austrália patrí ku krajinám s priateľským prístupom voči kryptomenám, avšak problém začína byť práve v tom, že si mnohí neuvedomujú riziká, ktoré kryptotrh prináša. Na túto tému sa vyjadril aj predseda Austrálskej komisie pre cenné papiere a investície (ASIC) Joe Longo, ktorý naznačil svoje obavy z nedostatočnej informovanosti o riziku pri investovaní do digitálnych aktív. Najnovšia správa ASIC z augusta tohto roku uvádza, že z viac ako 1 000 retailových investorov investuje až 44% z nich do digitálnych aktív, čo z nich robí druhý najbežnejší typ produktu na finančnom trhu v Austrálii.

„ASIC sa tiež obáva, že ochrana investícií do krypto-aktív je limitovaná, pričom sa stávajú čoraz bežnejšími a sú silne inzerované a propagované.“

V prieskume sa ďalej približne 41% opýtaných vyjadrilo, že získali svoje informácie o kryptomenách z platforiem sociálnych sietí akými sú Reddit, TikTok, Instagram a Facebook, pričom niektorí z nich dostali informácie od takzvaných ,,finančných influencerov“ a to práve z platformy Youtube. Vzhľadom na rastúcu popularitu no zároveň aj nedostačujúce informovanie o predaji a nákupe digitálnych aktív predseda ASIC ubezpečuje, že úzko spolupracuje s austrálskou vládou na vytvorení nových nariadení, ktoré rozšíria povedomie o riziku tohto odvetvia a riadnom informovaní.

Zdroj